Göz sıhhatin gözetmek için yapılması gerekenler yüksek gözetmeli gözlük koşul!
Sağlık Yazıları

Göz sıhhatin gözetmek için yapılması gerekenler yüksek gözetmeli gözlük koşul!

Göz sıhhatini gözetmek için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Göz sıhhatini gözetmek için ne yapılmalı? Uzun süren yolculuklarda lüzumunuz olan şeylerden biri de gözlüktür. Özellikle gündüz yolcuğunda gözlerinizi kısarak sürdürdüğünüz yolculuklar hem gözlerinizin daha fazla yorumlasını hem de göz sıhhatinizi negatif güzergahta etkilemektedir. Peki uzun süren yolducuklarda gözler nasıl korunmalı? İşte elmaelma.com okurları için bir araya getirdiğimiz o bilgiler…

UZUN YOLCULUKLARDA YÜKSEK GÖZETMELİ GÖZLÜK KOŞUL

Yüksek gözetmeli, blokaj özellikli güneş gözlükleri uzun yolculuklarda en doğru yol destekçisi… İtalya ’dan tüm dünyaya dağılan, üstün teknoloji ile yüksek nitelikte güneş gözlüğü üreten Serengeti; tabiattan dağılan azami ışık dalgalarına karşı koruma sağlayan tek marka olarak ön tasarıya çıkıyor ve yolculuklarda kullanıcıları Blue Blocker teknolojisine gözetiyor.

Gözün natürel refleksleri, sahte gözetmesiz gözlükten daha gözetici!

Yoğun ışığa maruz kaldığınızda gözbebekleriniz küçülür, gözleriniz kısılır ve gözlerinize daha az hasarlı ışık temas eder. Başka Bir Deyişle gözleriniz tabiattan ve ışık kaynağından gelen hasarlı ışınları filtreler. Işığın yoğunluğu eksildiğinde ise gözbebekleriniz gelişir, gözleriniz açılır ve gözlerinize daha fazla ışık temas eder. Güneşin tepede olduğu uzun yolculuklarda yoğun ışığa karşı ihtiyat emelli güneş gözlüğü kullandığınızda seçim ettiğiniz gözlüğün sırçasında UV filtresi bulunmuyorsa kullanılan gözlük palavracı bir karanlık tesir oluşturur.

güneş gözlüğü göz sağlığıBu vaziyette; gözbebekleriniz onları gözeten, kalkan misyonunda bir koruma filtresi var gibi kendini koruma altında sezerek gelişirler. Bu gidişat gelişmiş gözbebeklerinize hasarlı ışınların doğrudan temas etmesine neden olur. Başka Bir Deyişle göz; gözetmesiz sahte gözlük takmaktansa, kendini kısarak daha iyi gözetebilen bir gidişata geçer. Hava geçişlerinin ve ışık metamorfozlarının bolca yaşanacağı yarıyılda hem gözlerinizi yormamak hem de göz sıhhatinden olmamak ismine yüksek gözetici, blokaj özellikli güneş gözlükleri seçim etmelisiniz.