Göz Kuruluğunun Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü
Genel Sağlık

Göz Kuruluğunun Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü

Göz kuruluğu nebatsal çözüm teklifleri olarak genellikle muhtelif çaylar gösterilir. Pek çok insanda göz kuruluğu alana gelebilir. Göz kuruluğu bulgularınden en ehemmiyetlisi de gözlerde yanma, batma ve kaşınma hissinin oluşmasıdır. Bunun yanı gizeme dumanlı ya da sisli görme de yeniden göz kuruluğu bulguları arasındadır. Göz kuruluğu olan şahısların ışığa karşı duyarlılığı da oldukça düşük olur. Göz kuruluğunun yaşanmasından dolayı da baş sızıları alana gelebilir. Bundan dolayı bu rahatsızlığın bir an evvel rehabilitasyon edilmesi zorunludur.

Neden Göz Kuruluğu Olur?

Göz kuruluğu özellikle yaz aylarında kendisini gösterir. Bunun da sebebi sıcak ve kurak etrafların gözyaşı birikmesine mani olmasıdır. Ayrıca bilgisayar ya da telefonun da aşırıca kullanılması yeniden göz kuruluğuna yol açar. Sigara içen ya da sigara dumanına fazla maruz kalan bireylerde de sıklıkla göz kuruluğu görülür. Hekimler genellikle göz kuruluğu için damlalar verir. Bu damlalar da göz kuruluğunun geçmesi için birebirdir. Fakat bunun dışında konutta da bu rahatsızlığın geçirilebilmesi için sınanabilecek usuller vardır. Göz yaşı damlası kullanan bireyler de yeniden bu usuller ile bu damlaya yardımda bulunabilirler.

Göz Kuruluğu İçin Çay İle Pansuman

Göz rahatsızlıklarında konutta sınanabilecek en etkileyici ve tehlikesiz usullerden bir tanesi çay ile pansuman yapılmasıdır. Göz kuruluğuna ne iyi kazanç sualine yanıt olarak sıklıkla çay tasvirleri verilir. Kahvaltı için demlenen siyah çaylar ile pansuman yapmak göze iyi kazanç. Fakat bazı çaylar siyah çaydan daha tesirlidir. Misalin papatya çayı cerahat sökücü ve dinlendirici özelliğinden dolayı çok tesirlidir. Bunun dışında yeniden rezene tohumu çayı da göz kuruluğu için öneri edilebilir. Pamuğun bu çaylardan birisine daldırılması ve kapalı göze konulup 10 dakika bu biçimde beklenmesi göz kuruluğunu da geçirecektir.

Göz kuruluğunun sebepleri ve ihtiyata yolları Tıklayın !

Göz Kuruluğu ve Rehabilitasyon Usulleri  Tıklayın !

Göz kuruluğu deyip geçmeyin Tıklayın !

Etiketler

göz kuruluğu göz kuruluğu natürel rehabilitasyonu göz kuruluğu sebepleri göz kuruluğu rehabilitasyonu