Genel Sağlık

Gideriniz az, makyajınız çok olsun!

.

.jpg

Makyaj malzemeleriniz bitince hemen yenisini almak yerine elinizde olan imkânları en hoş şekilde kullanmaya ne dersiniz? İşte size bu mevzuda tekliflerimiz! Bu sayede hem cebinizden fazla para çıkmayacak, hem de elinizdeki imkânları en hoş şekilde kullanmış olacaksınız.

21419.jpg

Kaş ve göz kalemi!

Hem göz kalemi, hem de kaş kalemi alarak gider etmenize inanın hiç gerek yok. Kaş renginize göre alacağınız koyu kahverengi ya da siyah kalemi, iki bölge için de kullanabilirsiniz.

21420.jpg

Sivilceleriniz için!

Sivilcelerin devası, öyle düşündüğün gibi pahalı ilaçlar kullanmaktan geçmiyor.

Bitmiş gibi görünen dudak boyasınızın tüpün içinde kalmış kısmını fırça desteğiyle vazelin ile karıştırarak parlak bir dudak boyası elde edebilirsiniz.

21422.jpg

Maskaranızın kökünü mü kuruttunuz?

Hemen yeni bir tane edinmek yerine, ağzını sıkıca kapattığınız maskaranızı birkaç dakikalığına kaynar suyun içine koyun. Bu operasyon, maskaranın içinin yumuşamasına ve sizin de kurumuş olan maskaradan yararlanmanıza dayanakçı olacaktır.

21423.jpg

Çok beğendiğiniz krem allığınız bitti mi?

O halde bir zamanlığına pembe ya da şeftali tonlarındaki dudak boyasılardan faydalanmayı deneyin. Lüzumunuz olduğunda yanaklarınıza hafifçe sürün ve hoşça dağıtın. İnanın kimse farkı fark etmeyecek.

21424.jpg

Ojeleriniz hemen kuruyor mu?

O halde bundan sonra buzdolabında ojeleriniz için de bir bölme ayırmalısınız.

21425.jpg

Pedikürünüz için kuaföre mi gidiyorsunuz?

Bunu yapmanıza gerek yok.

Ayda bir yenisini almak yerine, konutta kendiniz yapım etmeye ne dersin? Haydi başlayalım! Şimdi yapman gereken…

21427.jpg

Malzemeler

– 6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu
– 
6 çorba kaşığı susam yağı

– 2 çorba kaşığı bal

Yapılışı

Bütün malzemeleri bir kabın içersine boşaltın. Daha geniş bir kabın içine sıcak su koyarak, bu kabı içine yerleştirin ve içindeki malzemelerin erimesini bekleyin. Karışım yumuşadığında ve kıvama geldiğinde, kabı dışarı çıkarın. Karışımı kalınlaşıncaya kadar bir kaşık desteğiyle iyice karıştırın ve bir kaba, misalin daha önceki krem kutunuza boşaltın. İşte parlatıcınız hazır!

21428.jpg
.