Gaz meselesine ne iyi kazanç kısa bir yürüyüş yapın!
Sağlık Yazıları

Gaz meselesine ne iyi kazanç kısa bir yürüyüş yapın!

Harcanan yemeklerin içeriği, süratli yemek yemek, hareketsiz bir yaşam sürmek, yemek yerken ağzın çok sarih kalmasına gibi etkenler gaz sancılarının temel nedenleridir. Şiddetli gaz sancılarına kadar yol açabilen gaz meselesini gidermenin yolları mevcut. İşte gaz sancısını giderecek 4 ipucu…

Lifli gıdalar harcayın

Lifin beden için pek çok bereketi vardır. Özellikle sindirime destekçi olması ve kabarıklığı eksiltmesi açısından oldukça seçim ediliyor. Meyveler, sebzeler ve bütün hububatlı besinler ile beslenerek bedeninizin yeterli ölçüde lif almasına destekçi olabilirsiniz.

Gazlı meşrubatlardan uzak durun

Rastgele bir şey yediğinizde ya da içtiğinizde beden natürel olarak hava kabarcıkları üretir. Tüm bu gaz da bağırsaklarda hapsolduğunda yoğun biçimde rahatsızlık verebilir. Bedende emin ölçüde gaz olması verimli olsa da asitli meşrubatlar harcamak ve sakız içmek gereğinden fazla gaz yutmanıza neden olabilir. Bu sebeple günlük olarak harcadığınız gazlı meşrubat ölçüsünü eksiltin.

Su içmeyi umursamama etmeyin 

Suyun, beden sıhhati için ehemmiyeti yadsınamayacak kadar büyüktür. Zira su yalnızca taze, elastik ve sıhhatli bir cilde sahip olmanıza destekçi olmakla kalmaz, aynı zamanda besinlerin basitçe hazmedilmesine de destekçi olur.

Kısa bir yürüyüş yapın 

Yapacağınız kısa bir egzersiz, sindiriminizi basitleştirmek için çok tesirli olabilir. Hareket ettiğinizde sindirim sisteminizdeki besinlerin de rahat hareket etmesine katkıda bulunursunuz. Bu sebeple yürüyüşe çıkmak, kabarıklık ve gaz probleminiz için iyi bir alternatiftir.