Genel Sağlık

Ev yapımı yüz maskesi tarifleri

….

.jpg

Yüzünüzdeki istenmeyen aknelerden, sizi aynalara düşman eden izlerden ve sivilcelerden kurtulmak için servet ödemenize gerek yok! ELMAELMA olarak hem güzelliğinizi hem de bütçenizi düşünüyoruz. Evde kolayca yapabileceğiz bu maskelerle parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

15617.jpg

Bal ve elma sirkesi karışımı

Bir kabın içine üç çay kaşığı süzme bal koyun. Balın üzerine üç damla elma sirkesi damlatın ve iyice karıştırın. Karışımı 15 dakika beklemeye alın. Bu süre sonunda karışımı cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

21658.jpg

Maş fasulyesi ve limon suyu

Doğal ve canlı bir cilde sahip olmak için bir avuç maş fasulyesini blender’da küçük parçalar haline getirin. Blender’dan geçmiş olan fasulyelerin üzerine dört damla limon suyu damlatın ve pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün. 12 dakikanın sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

21659.jpg

Çilek ve yüz sütü

Yüzünüzdeki aknelerden ve sivilcelerden kurtulmak için servet ödemenize gerek yok. Evde kolayca yapabileceğiniz bu maskelerle de parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Beş çileği çatal yardımıyla püre haline getirin. Üç tatlı kaşığı yüz sütünü çileklerin üzerine dökün ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze 20 dakika uygulayın. Yumuşadığını ve parladığını rahatlıkla hissedeceğiniz yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

21660.jpg

Havuç ve kereviz sapı

Hem midenizi hem de cildinizi koruyun! Düzgün ve kusursuz bir cilt için bitkilerin gücünden yararlanın. İki büyük havuç, bir kereviz sapı, bir adet soyulmuş elma ve salatalığı blender’dan geçirin. Pamuk yardımıyla bu maskeyi yüzünüze sürün. Gözeneklerin kolayca açılacağı bu maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletin.

21661.jpg

Ayçiçek yağı ve yumurta

Bir tatlı kaşığı ayçiçek yağı, bir yumurta ve bir çay kaşığı bira mayasını bir kapta güzelce karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. Şaşırtıcı sonuçlar alacağınız bu maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile yıkayın.

21662.jpg