Genel Sağlık

‘Bu sabah ne kadar güzelim!’

….

.jpg

Uyuyan güzel değil, aynanın çok beğendiği Pamuk Prenses olun! Siz uyandığı ilk dakikalarda kendiyle karşılaşmaktan korkan kadınlardan biri değilsiniz, çünkü ELMAELMA okuyorsunuz.

Artık sabahları cildiniz solgun görünmeyecek, ışıltınız canlı olacak, enerjik hissedecek ve yenilenmiş olacaksınız.

25151.jpg

Güzel uyanmaya hazırlık

Yatağa girmeden önce mutlaka yüzünüzü cilt tipine uygun bir temizleyiciyle yıkayın. Ne kadar beklerseniz, o kadar üşenirsiniz. Bunu mutlaka alışkanlık haline getirin!

New Yorklu Dermatolog Laurie Polis uyarıyor:

“Geceleri yüzümüze en fazla kanın pompalandığı zamandır. Bu güzelleşmek için mükemmel bir fırsat. Diğer taraftan gece boyunca kir tutan da yüzümüzdür. Bu yüzden uyumadan önce mutlaka temizlenmesi gerekiyor.”

11480.jpg

Sırt üstü uyuyun

Bu güzellik efsanesi Audrey Hepburn’ün tavsiyesi: Karnınızın üzerinde uzanmak güzellik uykunuza engeldir!

Başınız sandığınızdan ağırdır. Yanaklarınıza her gece o ağırlıkta bir baskı uyguladığınızın farkında mısınız? Şimdi kırışıklıklarınızın sebebini biliyorsunuz.

28537.jpg

Yüksek uyku

İki yastıkla uyumayı deneyin. Böylece kan akışına yardım etmiş olursunuz. Ödem yapan şişlikler de bir noktada birikmemiş olur.

28538.jpg

Para biriktirin, kırışıklık değil

Çok pahalı gece kremlerine gerek yok. Size Aquaphor marka krem tavsiye ediyoruz. Bu krem sadece hassas göz çevresine bakım yapmakla kalmıyor, kirpiklerinizi de besleyerek şekillendiriyor.

28539.jpg

Işıltılı uyku

Gece kreminizin içine çok az miktarda bronzlaştırıcı krem ekleyebilirsiniz.

28540.jpg

Parlak güzellik

Al al yanaklarla uyanmak için yüksek proteinli, düşük şekerli bir akşam yemeği yiyin. Mesela somon… Akşamları pirinç, makarna ve patates yemeyin. Karbonhidrat da bir tür şekerdir, unutmayın!

28541.jpg

Saçlarınızı toplayın

Sabah tiftiklenmiş gibi görünen bir saçla uyanmamak için ipek bir eşarpla saçınızı bağlayın. İpek saçlarınızın şeklini ve saç telinizin yapınızı asla etkilemez.

28542.jpg

Dalgalar için….

Hacimli, seksi dalgalarla uyanmak istiyorsanız saçlarınızı başınızın tepe noktasında özenle kıvırarak topuz yapın. Mutlaka yumuşak bir lastik toka kullanın.

28543.jpg

Saç maskesi

Sabah zamanınız varsa gece yatmadna önce saçlarınıza bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Sabah uyandığında saçınızı yıkayın.

28544.jpg

Zamanında uyanın!

Bu haplar henüz Türkiye’de bulunmuyor. Başlarda büyük bir şüphe ve önyargıyla karşılanmış olsa da kullananların çok memnun olduğu bu haplar sabah dinç ve enerjik bir şekilde uyanmanıza yardımcı oluyor. B6 ve B12 vitaminleriyle zenginleştirilen bu ilaç 7 saatlik bir uyku sonrasında kendinizi mutlu hissetmenizi sağlıyor.

28545.jpg