Genel Sağlık

Eski sevgilisi gerçekten eskide mi kaldı?

‘Eskisini’ unutmadığını gösteren 5 işaret!

.jpg

Bir insanın eski sevgilisiyle arkadaş kalması elbette mümkündür. Fakat ilişkiniz yeni başlamışsa aklınızı çelen bazı sorular olabilir. Acaba gerçekten eski sevgilisini unutamadı mı?

42316.jpg

Hala çok yardımcı olmaya mı çalışıyor?

Ya melek gibi bir sevgiliniz var, ya da onu gerçekten unutamadı.

Her yardım istediğinde hemen koşup gitmesi de normal değildir. Bunu dile getirmeli, fakat anlatırken çok dikkatli olmalısınız. Sizi gereksiz kıskaçlıkla suçlayabilir. Bu görüşmeleri onaylamadığınızı açıkça belli edin. Daha sonra en uygun zamanı bekleyin. Empati kurmasına yardımcı olacak şekilde anlatın.

Eğer ona yardım etmek için sizi kırmayı göze alıyorsa ayrılık konuşması yapmanın zamanı gelmiş demektir.

15601.jpg

Hala mesajlaşıyorlar mı?

Başta Facebook olmak üzere internet bu konuda gerçek bir tehlike olabilir. Birbirleriyle karşılaştıklarında hal hatır sormaları sizi çıldırtmamalı. Fakat uzun yorumlar, bitmeyen sohbetler, eski fotoğrafların hala profillerde paylaşılması bazı şeylerin işareti olabilir.

Dikkat etmeniz gereken şey ilk adımın kimden geldiği… Sizin sevgiliniz kimseyi kırmak istemediği için gelen bir yoruma ya da paylaşıma yalnızca cevap vermek istemiş olabilir.

15602.jpg

Sohbette adı geçiyor mu?

Yeni bir ilişki, eski bir ilişkinin gölgesinde kalıyorsa yol yakınken bitmelidir.

Eski anılardan bahsediyor, farkında olmadan kıyaslayıcı benzetmeler yapıyor ya da en kötüsü yanlışlıkla adını söylüyorsa her iyi insan gibi ona eski sevgilisiyle yeniden görüşüp barışmasını önerebilirsiniz!

15603.jpg

Aynı ortamda bulunuyorlar mı?

Eski sevgililerin ortak bir organizasyon için plan yapmaları beklenemez.

Elbette bazı ortak arkadaşlar iki tarafı da ayrı ayrı davet etmiş olabilir. Bu durumda sevgiliniz sizinle beraber gidebilir, fakat birbirlerini davet etmeleri ‘en insancıl’ koşullarda bile ciddi bir konuşma gerektirebilir.

15604.jpg

Eski sevgilisinin özel hayatını biliyor mu?

Unutulmayan eski sevgiliyle ilgili öne çıkan en büyük şey hayatının her aşamasından haber almaktır. Özellikle yeni biriyle tanıştığında onu gözlemliyorsa -bu konuda yine Facebook faktörünü unutmamak lazım- eski sevgilisini unutamamış olabilir.

Onun yeni bir sevgilisi olduğunu gördüğünde tebrik etmesi ya da iyi dileklerde bulunması ise sizi kızdırmamalı.

Onunla her şeyi konuşmanız gerektiğini de unutmayın.

15605.jpg