Genel Sağlık

‘En yakın dostum beni seviyor, ben de onun en yakın dostunu…’

.

.jpg

En yakın erkek dostun sana ilgi dinliyor ama sen onun dostuyla mı ilgileniyorsun?

Başın büyük tasada demektir. Bu tasadan kurtulmak için yapman gereken minik tasarılar var.

Ya bu tasadan kurtulacaksın ya da bu tasaya tamamen saplanacaksın!

9049.jpg

Duygularından emin ol

İnsan hoşlandıklarını hiçbir zaman paylaşamaz. Sana olan sevgisi arkadaşlıktan mı geliyor, ilgi mi dinliyor bunu kesin olarak kavraman gerekiyor.

İşin hakikatinde çok da kolay değil… Zira bu vaziyeti kendisine dahi itiraf etmemiş olabilir.

9050.jpg

Azıcık geri çekilme zamanı

Erkekler hantal görünseler de duyarlıdırlar.

İlgi gördüklerinde çocuklar gibi mutlu olan erkekler, bu ilgi başka tarafa yöneldiğinde hemen kıskanç bir canavara dönüşebilirler.

Onun duygularından emin olmadan dostundan sevdiğini söylemeyin. Bu vaziyet onu çok incitir ve aranızın açılmasına neden olur.

Yanlış kavrayabileceği içten tutumlardan kaçının ama sakın soğuk davranmayın. Kesintisiz onu ailenizden biri gibi gördüğünüzü söyleyin ki, sizi sevgili olarak düşünemesin.

9051.jpg

Yoksa onun için çok iyi bir ‘kısmet’ mi var?

Artık duygularından eminsin, sana çekemiyor, erkek dostlarıyla tanıştırmıyor ve o rahat davranışları yok oldu, sanki yeni tanışıyormuşsunuz gibi utangaç ve çekingen!

Telaşlanacak bir şey yok. Yalnızca yoğun ilgi bunu o vaziyete getirdi. Hakikatinde oturup düşünce yaptığı şeyin absürt olduğunu kavrayacak. Seni gerçekten çok hoşlandığı için paylaşamamayı ama senin mutluluğunun onun için ehemmiyetli olduğunu, ikinizin arkadaşlığınızın her şeyin üstünde olduğunu görecek.

On a kesintisiz çevrendeki hoş kızlardan bahsedip, yakışacaklarını ve onu biriyle mutlu görmek istediğini söyle.

ama aşk eşliklerden çok tersliklere sarihtir.

9052.jpg

Uygun civar yarat

Bütün usulleri sınadın ama nafile, sana olan ilgisi bir cinsli dinmiyor. Trip atmalara, küsmelere başladı.

Bu devrede kendini düşünmeye başlamak zorundasın. Sırf senden hoşlanıyor diye, hoşlanmadığın biriyle mi olacaksın? Biriyle mecburi sevgili olma vaziyeti seni kızgınlaştıracağı gibi, onu daha da kıracak. Zira insan sevgili olarak beğenmediği bireye içten ve iyi davranamaz.

Onun yakın dostunun da sana ilgisi olduğuna eminsen, üçünüzün dahil olacağı bir tasarı yap. Onunla iletileş, konuş, sevdiğini emin et. Ne de olsa birbirlerinin duygularından haberdar değiller. Erkekler aşk öykülerini karşılık görmeden birbirlerine anlatmazlar.

Zamanla sizi birlikte görmeye alışıp, bu vaziyeti kabul edecektir. Bu esnada onunla da bir kız dostunuzu tanıştırıp, aşık olmalarını sağla. Makûsluk yaptığını düşünme zira sana dinlediği şey yalnızca ilgi…

9053.jpg
.