En çok bu yarıyılda seks yapıyorlar
Genel Sağlık

En çok bu yarıyılda seks yapıyorlar

Amerikan Etraf Sıhhati Bilimleri Enstitüsü’nün araştırmasında kadınların doğurgan oldukları yarıyılda, yüzde 24 oranında daha fazla ilişki kurduğu görüldü.

Uzmanlar mevzuyla alakalı, olağanda bir kadın hangi gün gebelik kısmetinin azami olduğunu bütün bilemez. Ama araştırmamız, kadınların en çok bugünlerde cinsel ilişkiye eğilimli olduğunu gösterdi. Ama bunun arkasındaki biyolojik nedenler hakkında çok az şey öğreniyoruz dedi.

Cosmotürk’te de yer alan habere göre, birinci olasılık yumurtlama evvelindeki beş gün ve yumurtlamanın reelleştiği gün süresince kadınların libidosunun da yükselmesi. Öbür olasılık, kadınların bu duyarlı yarıyılda daha fazla feremon karşı tarafta cinsel istek yaratan özel kokular üretmesi ya da tüm bu varsayımların aksine, daha sık cinsel ilişkiye girmenin yumurtlama sürecini de süratlendirmesi. Araştırmadan çıkan bir başka netice de, kadınların vasati iki haftada iki kere, başka bir deyişle günde 0.29 kere cinsel ilişki kurması. En doğurgan altı gün süresince ise bu oran günde 0.34’e yükseliyor.