Genel Sağlık

Bu hafta vizyonda neler izleyeceğiz?

.

.jpg

Bu hafta vizyonda tertemiz üç film var! Ayrıca imali ve fragmanıyla günlerce dillerden düşmeyen Türkiye’nin en büyük bütçeli filmi ‘Fetih 1453’ beyazperdede yerini aldı!

Haberin sonunda filmlerin fragmanlarını bulabilirsiniz. Şimdiden sevinçli seyirler.

19145.jpg

Fetih 1453

Yönetmen: Faruk Aksoy
Oyuncular: Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest

Özet: Babası II. Murat’ın vefatı üzerine ikinci kere tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında hakikatleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu bahtta ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir.

Filmde Molla Gürani’yi de başka bir deyişle Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet ’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor. 3 ebatlı animasyonların da yer aldığı filmin rejisörlüğünü Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan’a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.

21245.jpg

Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi

Yönetmen: Mark Neveldine, Brian Taylor
Oyuncular: Nicolas Cage, Ciarán Hinds, Violante Placido

Özet: Nicolas Cage’in tekerrür Johnny Blaze/Hayalet Sürücü rolünde yine beyazperdede izleyeceğimiz devam filminde bu sefer Blaze’in Doğu Avrupa’da, kendisini insan formuna sokmaya çalışan iblis ile çaba ediyor.

Çekimleri ülkemizde Kapadokya ve Pamukkale’nin yanı gizeme Romanya’nın Transilvanya bölgesi, Sibiu, Bükreş ve Gorj kentlerinde reelleştirilen imalin 75 milyon dolara mülk olduğu hipotez ediliyor. Columbia Pictures imalciliğinde kotarılan filmin rejisörlüğünü ise daha evvel Crank ve Gamer filmlerinde de birlikte çalışmış olan Mark Neveldine ve Brian Taylor beraber üstleniyor.

21246.jpg

The Muppets

Yönetmen: James Bobin
Oyuncular: Jason Segel, Amy Adams, Chris Cooper

Özet: 3 kukla çılgınsı dost Walter, Gary ve Mary tatil için Los Angeles’a giderler. Burada rastla yapıtı petrol zengini Tex Richman’ın yeni keşfettiği petrol kaynağına erişmek ve sondaj yapmak için Kukla Tiyatrosu’nu yıkacağını bilirler. Şimdi kukla tiyatrosunu kurtarmak için var eforlarıyla çaba edeceklerdir. Çünkü Kukla Kermit dostlarını yine bir araya getirerek lüzumları olan 10 milyon doları toplamak için ‘Bugüne Kadarki En Büyük Kukla Televizyon Takviye Kampanyası ’nı kumpaslar.

Filmlerin fragmanları için tıklayın!

21247.jpg