Derinlemesine Temizlik İçin Peeling ve Maskeler
Grip - Soğuk Algınlığı

Derinlemesine Temizlik İçin Peeling ve Maskeler

Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri derinlemesine arınan peeling ve maskeler, aynı zamanda cildin sıhhatli soluk almasını da sağlıyor.
Kan dolaşımının da harekete geçmesi, cildinizin anında çok daha pürüzsüz ve canlı görünmesine dayanakçı oluyor.
Cildiniz çok mu kuru? O zaman pakliğini bir krem peeling’le yapmalısınız. Zira bu mahsuller, zengin içeriğiyle cilde daha sürüldüğü andan itibaren zorunlu yağ ve nemi sağlıyorlar. Peeling kürecikleri genellikle yıkanabilir sentetik granüllerden oluşmaktadır. Polietilen ve naylondan oluşan bu minik topçuklar, aynı yuvarlaklıkta olduklarından cilt için de yumuşak bir tesirleri bulunmaktadır.
Beyaz kilden elde edilen peeling mahsulleri ise karma ve yağlı ciltlere öneri ediliyor. Ciltteki fazla yağı emmeleri, cildi derinlemesine arınmaları pozitif olarak görülüyor. Uzmanlar bu cins peeling mahsullerinin haftada en az bir ya da en fazla iki defa kullanılmasını öneriyorlar. Böylece cilt tahriş olmadan taze ve pembe bir görünüm kazanıyor.

Duyarlı suratlar için köpük arınıcılar İşte, cildini köpükle arınmaktan beğenenler için hoş bir haber; saydam gliserin sabunlar son zamanlarda içlerine ilave edilen çekilmiş fındık kabukları ya da kurutulmuş alglarla daha da tesirli hale geldi. Gliserin cildin fazla kurumasını önlüyor veiçeriğinde ki minik partiküller de paklik sırasında cildi siyah noktalardan ve fazla yağdan temizletiyor.
Paklik maskeleri, peeling yaparken aynı zamanda cildin bakımını da asıllaştırıyor. Mikro granüller, ciltle ilk buluştukları andan itibaren kan dolaşımını hızlandırken, enzimler ve meyve asitleriyle yüzeydeki ölü hücreleri arınıyor.