Genel Sağlık

Derinize en çok hangi renk allık yakışır?

,

.jpg

Hoşluğun yanılgısız olması muhteşem göz renkleri ya da dolgun dudaklarla alakalı değildir. Surat kemiklerinizi vurgulamanız ve altın orana yakın bir hat çizmeniz ehemmiyetlidir. Bunun için de allığı doğru uygulamak, cildinizin yarattığı gölgeleri vurgulayacak renkler seçmek gerekiyor.

27523.jpg

Beyaz deri

Beyaz deriliyseniz cildiniz soğuk tonlarda demektir. Bu surattan mat pembe, sarih şeftali ve turuncuya yakın sıcak ara tonlu renkleri seçim edebilirsiniz. Netlikle bronz ve kahverengi ışıltılı allıklar kullanmayın.

21229.jpg

Buğday deri

Türk bayanları genel olarak buğday derilidir, ve Türk bayanları allık kullanmayı malesef öğrenmiyorlar! Buğday sıcak bir tondur ve basitlikle renklenebilir. Kırmızıya yakın allık tonları yalnızca buğday derililere yakışır. Şeftalinin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızda altın-kahve ışıltılar varsa bronz renkli allığı seçim edebilirsiniz.

Unutmayın, ehemmiyetli olan allığın rengi değil; yanağınızdaki ışıltısıdır.

21230.jpg

Bronz deri

Kiraz ve mürdüm tonları size çok yakışacaktır. Elmacık kemiklerinizin vurgulanmaya lüzumu varsa bu alana yoğun bronz allık da uygulayabilirsiniz. Bu vaziyette size genel olarak iki allık kullanmanızı öneriririz: Biri gölge, biri de renk için…

Turuncuya çalan şeftali tonları sarih renk gözlü bronz derililere uygundur.

26065.jpg

Sarı – yeşil Deri

Allığa en çok gereksinim dinleyen deri rengi budur. Reelinde her rengin pembe tonlarını rahatlıkla kullanabilseniz de size en çok şeftalileri öneririz. Parlak ve hafif simli bir pembe allık da müthiş tesir yaratacaktır.

Peki bunları nasıl süreceğinizi biliyor musunuz? Öğrenmek için tıklayın!

21232.jpg