Cilt Kızarıklığından Kurtulma Yolları
Grip - Soğuk Algınlığı

Cilt Kızarıklığından Kurtulma Yolları

Muhtelif nedenlerden dolayı kızaran cildinizi hiç kozmetik mahsullere bile gereksinim dinlemeden konutunuzda uygulayacağınız kolay bir maske tarifiyle giderbilir, tertemiz ve hiç bir meseleyi olmayan cildinizin sevincini sürebilirsiniz.

Cilt kızarıkları için en iyi maske kürü için lüzumlu malzemeler: 1-At kestanesi 3-4 adet 2-Susam yağı 3- Elma sirkesi 1 kaşık
Maskenin hazırlanışı: At kestanelerini atadıktan sonra rendeliyin ve bir kabın içerisine alın.Daha evvelden aldığınız susam yağını at kestanelerinin üzerine çıkacak kadar ilave edin.Karıştırdığınız kürü 15 gün kadar güneşte bekletin.Karışan at kestanesi ve susam yağını süzdükten sonra üzerine bir çay kaşığı kadar elma sirkesi ni ilave edin.
Yaptığınız bu cilt kızarıklarını giderici kürü akşamları cildinize sürün.Bir müddet sonra suratınızdaki kızarıklıkların eksildiğini farkedebilirsiniz.
Çilek Maskesi 8-10 adet çilek yada frambuazı bir kasede püre haline gelin ceye kadar ezin. Pak cildinize uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın. Ancak cildiniz kuru ve hasas ise pürenin içine 1-2 çorba kaşığı süt kreması ilave edin.
Kudretnarı Maskesi 1 yemek kaşığı kudretnarı 1 yemek kaşığı kantaronyağı ile karıştırın sabah akşam cildinize uygulayın. Bu karışım cilt kızarıklıklarınıza iyi geleceği gibi cilt lekelerininde eksilmesini sağlayacaktır.
Domates Maske si 1 adet rendelenmiş domates, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulafı karıştırın. Pak cildinize sürün 10 dakika bekletip suratınızı ılık su ile nemlendirilmiş havlu ile yumuşak hareketlerle silin.