Cildinize Kış Bakımı
Cilt Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Fujyanın tüm tonları, mor, mürdüm, lacivert, mavi-yeşil ve kahverengiden oluşan far kombinasyonları kullanılıyor. Renkli kalın farlar ve yeniden renkli rimellerle gözlerimiz anlam kazanıyor. Bu kış, gözlerde eyeliner kullanmıyoruz. Dudaklarımızı dudak boyası ve parlatıcılarla destekliyoruz. Dudak kalemi ise, bu kış gündemde yer almıyor. Yanaklarımızdaki gölgeleri oluştururken ise kahve, oranj ve pembe tonlardan faydalanılıyor.

Cildinize özen gösterin

Kış aylarında soğuk ve lekeli hava cildimize son derece hasar verir. Bu sebeple doğru bakımı yaparak, cildimizi kış koşullarına karşı gözetmeliyiz. Bu, daima hoş bir cilde sahip olabilmemiz için yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Bu aylarda, değişik özelliklere sahip ciltlerin uygulaması gereken kaideler: “Daha genç bir cilt için en iyi müdahale cilt bakımları ile oluşturulmaktadır. Programların kombinasyonları ile daha güçlü ciltler elde etmek olası. Pürüzsüz ve canlı bir cilt, hoşluğun kendisidir. Tüm ciltler, duyarlı, kuru, karma, yağlı, olgun ve kirli olmak üzere beş başlıkta toplanırlar.Kışın duyarlı ciltler ince, nazik, duyarlı ve kabarıklığı gizleyecek mahsuller; kuru ciltler ise yumuşaklık ve canlılık sağlayıp, nem oranını artıracak mahsuller kullanmalılar. Karma ve yağlı ciltler ise, yumuşak bir görünüm kazanıp, siyah noktaların eksilmesi ve özenilavelerin sıkışması, ciltteki yağların dengelenmesine bereketli olacak mahsulleri seçim etmeli.

Olgun ciltlerde seçim edilecek mahsuller, zamanla oluşan buruşukluklarla savaşmaya takviye edecek mahsuller olmalı. Kirli ciltler de, deriyi açarak kirlerin eksilmesini sağlayacak güneş gözetici etkenlerin kullanılmasına dikkat etmelidir.” Cildinizin özelliğini bildikten sonra, bu teklifleri dikkate alırsanız cildinizin hoşluğunu da her daim muhafaza etmiş olursunuz.