Cildiniz ve Kişiliğin Çözümlenmesi
Grip - Soğuk Algınlığı

Cildiniz ve Kişiliğin Çözümlenmesi

Burcunuz, beden tipiniz, göz renginiz nasıl kişiliğinize ayna yakalıyorsa cildiniz de aynı şeyi yapabiliyor. Uzmanlara göre cilt tipleri şahsiyet yapısını ele veriyor…
* Düzgün ve yumuşak: ‘Bebek cildi gibi’ diye belirlenen bu cilde sahip olan şahıslar, başkalarına çok güvenir. Sadık ve güzel sohbettirler. Acele rencide olurlar. Alaya hiç tahammülleri yoktur. Karakterleri gergin olduğu için kendilerini yakalayamayıp ağladıkları çok olur. Başkaları tarafından ciddiye alınmamak ya da dalga geçilerek ufak düşmek en büyük fobileri arasındadır.
* Düzgün ve sıkı: Gergin görünen parlak renkli cilt, ince bir oluşumun göstergesidir. Böyle şahıslar genellikle kültürlü olur. Hoş şeylere aşıktırlar. Kaostan nefret ederler. Titizdirler. Sanata karşı büyük meyilleri vardır. Hoşluğa o kadar hayrandırlar ki, kadife, dantel, mücevher gibi şeyleri veya hoşlandıkları rastgele bir eşyayı yalnızca okşamak dahi onlara zevk verir. Oluşumlarında yalanlanmaz bir asalet vardır.

* Kaba: Cildi kaba, gözenekleri sarih olan bireylerin saçları serttir. Surat hatları da kaba olur. Hal ve tutumları yetersizdir. Laflarında da bir dobralık, hatta gevezelik hissedilir. Devingen ve kudretlidirler. Giyimlerine pek aldırış etmezler. Bir gömleğin buruşuk olması, kravatın kostüme uymaması ya da pabucun boyasız kalması onlar için ehemmiyetli değildir. Yüksek sesle konuşur ve hengameli kahkaha atarlar. İçleri neyse dışları da odur. Çabacı ve dayanıklıdırlar.
* Kaba ve kalın: Cildi kaba, kalın, ve sımsıkı olan bir insanın genellikle ebedi bir hayat kaynağı vardır. Böyle bir insan harekete geçtiği zaman çevresindekiler sanki huzur içinde vazgeçen parlak galibiyetler kazanır. Bu insanlar tatlı dil ve güler surattan pek kavramaz. Onun için başa geçtikleri zamanda personellerini hoşlukla yola getirmek uslarına gelmez.
* Yağlı ve esmer: Görünüş itibariyle düzgün, sıkı, renk itibariyle esmer olan yağlı cilt ekseriye iyi karar vermesini bilen insanda bulunur. Böyle bir insan her zaman tedbirli ve temkinli olarak hareket eder. Rastgele bir işi iyice inceleme ve muayene etmedikçe üzerine almaz. Hareketlerinde ne derece ağır ve önlemliyse, laflarında o kadar kayıtsızdır. Yakınlarıyla konuşurken laflarına hiç dikkat etmez. Onları çoğu zaman kırar. Rastgele bir yenilik onu ürkütür. Her Zaman kendi istediği olsun ister. İşler kendi tutkusuna göre olmadı mı canı bunalır, hatta öfkelenir.
* Kara sarı cilt: Özellikle bedeni ve boynu cildi kara sarı renkte olan insanlar, kötümserdir. Pek fazla enerji sahibi olmadıkları için her zaman bitkin ve gönülsüz olurlar. Bununla birlikte ne yapmak istediklerini öğrenir ve ona göre harekete geçerler. Çevresindekilere tesir etmesini iyi becerirler. Sakindirler. En olmadık ve ehemmiyetli gidişatlar karşısında dahi sabırlarını kaybetmezler. Çok zaman onların bu sakin, tedbirli önlemli halleri çevrede soğuk olduklarına dair bir fikir yaratır. Bu gibi kimseler özellikle uzun zaman süren, hafıza ve dikkat isteyen işler için biçilmiş kaftandır.