Genel Sağlık

Cildi taze yakalamanın 5 yolu!

Cildinizin yaz sıcağına sabretmesinin en iyi yolu onu iyi arınmaktan ve doğru bakmaktan geçiyor.

.jpg

Çoğu zaman cildimiz dış tesirlerden zarar görür ve eskir. Gerçeğinde bu vaziyete yanlış kullandığımız mahsuller de neden olabilir. Sizin hoşluk rutinlerinizde neler var peki? İşte size dikkat faktörüz gereken birkaç ipucu!

40303.jpg

Kullanacağınız mahsullerin üzerinde yazan simgeleri kesinlikle okuyun. Uygulama zamanlarına, içeriklerine ve cilt tipinize uygun olup olmadığına dikkat edin.

40304.jpg

Kullandığınız mahsullerin en az kimyevi içerikli olmasına özen gösterin. Misalin beden jelinde hoşluğunuz ve derinizin soluk alması için zorunlu olan kimyeviler dışında birşey aramayın.

40305.jpg

Ekolojik mahsuller alacaksanız, en çok kullandığınız mahsulleri listenin başına yerleştirin. Beden losyonu ve şampuanızı natürel içerikli mahsullerden yana seçin.

40306.jpg

Kozmetik mahsulleri cildinizden uzak yakalamaya ve bunu bir rutin haline getirmeye çalışın. Gün içinde kuruyan ellerinizi de umursamama etmeyin, natürel zeytinyağlı bir krem masanızda bulunsun.

40307.jpg

Cildinizi natürel sabunlarla köpürterek ve masaj yaparak arının. Sodyum ve sulfat içerikli sabunları kullanabilirsiniz. Bunun dışında kükürtlü, jojoba yağlı ve keçi sütlü sabunları kesinlikle deneyin.

40308.jpg