Genel Sağlık

Bu sezon kotlar nasıl olacak?

.jpg

Pratik, şık, rahat ve modaya uygun olma özelliğini bir arada taşıyan jeanler, kuşkusuz uzun zamandan beri herkesin ilk seçimi halindeler. Jeanlerin seksi, şık, elegan ya da rahat bir forma bürünmesi ise sezonun trendine bağlı olarak değişiyor.

Bu sezon tasarımcılar beğendiğimiz bir hayli modeli göz arkasını etmiş olsa da, bunların yerine bize yeniden çok beğeneceğimiz harika modeller sunuyorlar.

33075.jpg

Renkli jeanler

Renkli jeanler ilkbahardan beri zati son derece trend, ancak bu sezon pastel tonlar yerine sezona daha uygun koyu renkler dominant. Kahverengi, karamel, şarap rengi ve toprak renkleri bu sezon için jeanlerde en öne çıkan renkler.

33077.jpg

Kesik jeanler

Uzun ve geniş paçalı jeanler geride kaldı. Bilekte ya da bikeğin azıcık üzerinde biten jeanler topuklu pabuçlarla muhteşem bir geçim sağlıyorlar. Zati bu stil jeanlerde proporsiyonunuz balanslı görünmesi için topuklu ayakkaılar lüzumlu gibi olabilir. Ayrıca topuklu pabucunuz ve bileğinizin görünür olması size seksi bir hava da katar.

33078.jpg

Yırtık jeanler

Yırtık jeanler çok derli toplu durmasa da günden güne daha da trendleşiyor. Hatta sadece jeanler değil tişörtler, ceketler de karşımıza yırtık, sökük bi biçimde çıkıyor ve bunlar oldukça şık ve elegan parçalarla, parlak broşlarla kombinleniyor.

33079.jpg

Tuxedo jeanler

Bu sezon yandan çizgili pantolonları neredeyse her markanın koleksiyonunda görebiliriz. Blazer ceketler ve kısa botlarla ya da stilettolarla kombinleyerek güz için şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

33080.jpg

Boyfriend jeanler

Skinny jeanlere azıcık ara verip boyfriend jeanlere geçiş yapıyoruz. Boyfriend jean giyerken fazla salık olmayan, alt doğru daralan modelleri seçim edin.

33081.jpg

Baştan alt jean

İki jean parçayı bir arada kullanmak uzun zamandan beri asla yapmamanız gereken bir kusur olarak görülüyordu. Bu sezon bu kural değişyor. Jean bir gömlek ve jean bir pantolon artık kabul edilemez bir ikili değil. Yeniden de iki jean parçayı bir arada kullanmak hala çok kolay olmasa da, önümüzdeki bol renk alternatifiyle hoş kombinlen yaratabiliriz.

33082.jpg