Genel Sağlık

Bu hafta vizyonda neler var?

…..

.jpg

Bu hafta vizyona tertemiz 5 tane film girdi. Hafta sonu için hala bir tasarı yapmadıysanız bu birbirinden enteresan ve iddialı filmlerden biri bütün size göre olabilir.

8939.jpg

Bu Son Olsun

Rejisör: Orçun Benli

Oyuncular: Mustafa Uzunyılmaz, Orhan Eşkin, Ferit Kaya

Yaşar Mustafa Uzunyılmaz, Apo Orhan Ekşin, Kovboy Ali Ferit Kaya, Cevat Volga Sorgu ve Ertuğrul Ufuk Bayraktar kendilerine Balat mahallesini yerleşim yakalamış beş konutsuzdur. 12 Eylül ertesinde caddeye çıkma yasağı bülten edilir ve onlar da bir dizi yanlışlık neticeyi kendilerini politik mahkumlarla beraber aynı cezaevinde bulur. İçine düşen herkes için cehennem sayılabilecek 12 Eylül zindanları Yaşar ve dostları için sanki bir cennettir.

18713.jpg

Karanlık Saat

Rejisör: Chris Gorak

Oyuncular: Emile Hirsch, Rachael Taylor, Olivia Thirlby

Moskova ’dan görülen ışık topları, dünyayı bekleyen trajedinin habercisidir.

Rusya ’dan sonra öbür ülkeler de ışıkla beliren bu eforun tesiri altına girer. İnsanlık yok olmanın eşiğine girerken, Sean ’ın Emile Hirsch başı sürüklediği bir grup genç, durdurulması ihtimalsiz gibi görünen bu düşmana karşı savaşıp yaşamda kalmaya çalışır.

18715.jpg

Kurtuluş Son Durak

Rejisör: Yusuf Pirhasan

Oyuncular: Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak

Hayatını yatalak babasına adamış Vartanuş Demet Akbağ; mafya babası sevgilisinin kapatmalığından, eşi olmaya asla geçemeyeceğini kavrayan Goncagül Nihal Yalçın; çocuklarına ilişmediği sürece günlük koca dayaklarına alışmış Gülnur Ayten Soykök ve annesinin yediği her tokadı kendi ruhuna da yiyen kızı Tülay Damla Sönmez ve yaşama pembe gözlüklerle bakmaya çalışan kuaför Füsun Asuman Dabak… Hepsi de semtlerine taşınan psikolog Eylem Belçim Bilgin ’in kapısını çalar. Emelleri, ona terk edilmesinin acısını unutturmaktır.

18711.jpg

Saftirik

Rejisör: David Bowers

Oyuncular: Zachary Gordon, Devon Bostick, Rachael Harris

Yaz tatili bitmiş ve Saftirik Greg Zachary Gordon mektebe geri dönmüştür.

sınıftadır, dostlarıyla yine birliktedir. Yaşamında değişmeyen en büyük mesele yeniden abiyi Rodrick ’tir Devon Bostick. Anne-babasının kardeşlik bağlarını güçlendirme mücadelelerine rağmen Rodrick ’in bitmek öğrenmeyen eziyetleri Greg ’i güç gidişatta vazgeçer.

18716.jpg

Tutku Günlükleri

Rejisör: Bruce Robinson

Oyuncular: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli

1950 ’lerin New York ’unda, şehrin karmaşasından yorulan gazeteci Paul Kemp Johnny Depp The San Juan Star isimli yerel bir gazetede çalışmak üzere Porto Riko ’ya gider. Chenault Amber Heard ve nişanlısı Sanderson Aaron Eckhart ile tanışır. Şaibeli emlak uyuşmaları yapan Sanderson ’ın yeni alıcısı, Porto Riko ’yu zenginler için kapitalizm cennetine dönüştürmeyi hedefleyen Amerikalı bir teşebbüsçüdür. Kemp ya kalemini yozlaşmış bir işadamının çıkarları için kullanacak ya da onun ipliğini pazara çıkaracaktır.

18717.jpg
.