Genel Sağlık

Bu hafta vizyonda neler var?

.

.jpg

Bu hafta sonu için sinemaya gitmeyi düşünenler, her cuma günü yayınladığımız sinema rehberine bakmadan karar vermesin!

Haberimizin sonunda film fragmanlarını da bulabilirsiniz.

19145.jpg

Karanlıklar Ülkesi:Uyanış

Yönetmen: Måns Mårlind, Björn Stein
Oyuncular: Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy

Konu: Hapisten kurtulmayı başaran Selene, kendisini vampirlerin ve lycanların varlığını keşfeden insanların yaşadığı yeni bir dünyada bulur ve iki ölümsüz türün arasındaki savaş kaldığı yerden alevlenerek büyür. 2003 yılında başlayan ve vampir-kurtadam furyasının en başarılı yapımlarından biri olan Karanlıklar Ülkesi (Underworld), serinin dördüncü filmiyle geri dönüyor.

20518.jpg

Eş Ruhumun Eş Zamanı

Yönetmen: R. Şanal Günseli
Oyuncular: Uğur Çavuşoğlu, Aylin Kabasakal, Zeynep Utku

Konu: Yeryüzünden çok farklı ve uzak bir boyutta bütünlüğünü tamamlamış enerji dolu bir varlık çevresine ışık ve sevgi saçmaktadır. Bu varlığını dünyaya inip, sürdürmek ister. Fakat dünyada olup biten kaos bu varlığı ikiye ayırır ve uzaklaştırır. Şimdi sevgi dolu her iki ruh birbirini eşini aramaktadır.

20519.jpg

Güzel Günler Göreceğiz

Yönetmen: Hasan Tolga Pulat
Oyuncular: Buğra Gülsoy, Feride Çetin, Barış Atay Mengüllü

Konu: Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği paralel hikayeler draması Güzel Günler Göreceğiz, bir gün içinde ve İstanbul’da geçiyor. Hikaye beş farklı karakterin – Cumali, Ali, Figen, İzzet ve Anna- kesişen yollarını anlatıyor ama hiç kimse bir diğerinin farkında değil. Dolayısıyla da birbirlerinin hayatlarına müdahaleleri yok. Günün sonunda ise aslında insanların müdahale ettiği hayat ortaya çıkıyor.

20520.jpg

Utanç

Yönetmen: Steve McQueen,
Oyuncular: Carey Mulligan,  Michael Fassbender,  James Badge Dale

Konu: Michael Fassbender, 30′lu yaşlarında cinsel dürtülerine hakim olamıyor. Brandon’ın iş, ev ve barlardan ibaret tekdüze hayatı, fahişeler ve porno filmler arasında geçmektedir. Dik başlı kız kardeşi Sissy, birkaç gün kalmak için evine gelince hayatı birden rayından çıkar.

20524.jpg

Savaş Atı

Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan

Konu: İngiltere kırsalı ve Avrupa’da geçen film, I. Dünya Savaşı sırasında Jeremy Irvine’ın canlandırdığı Albert’ın ve onun çok sevdiği atı Joey’in öyküsünü anlatıyor. Evcilleştirip eğittiği atının satılıp, savaşta sipere gönderilmesi iki dostu ayırsa da, yaşadıkları olaylar pek çok hayatı değiştirecek epik bir maceraya dönüşecektir. Arka planda savaşın olduğu bu dostluk öyküsü, aslında serüven dolu uzun bir yol filmi.

20525.jpg

Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Yönetmen: Lynne Ramsay
Oyuncular: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller

Konu: Eva, Kevin’a hamile kaldığı gençlik yıllarında bütün kariyer planlarını ve hedeflerini bir kenara koyarak çocuğunu dünyaya getirmeye karar verir. Fakat annenin oğlu için hayatından yaptığı bu fedakarlık maalesef Kevin’in çocukluk yıllarından itibaren başlayarak hayatlarını ters yönde etkilemeye başlar. Kevin 15 yaşına geldiğindeyse lisedeki çete gruplarıyla takılmaya başlar ve hiç kimsenin hoş görmeyeceği olaylara karışır.

Eva oğlunun hatalarından dolayı derin sorumluluk ve suçluluk duyarak, nerede yanlış yaptığını sorgulamaya başlar. Bu arada Kevin’in ayrıldığı babası ile yeniden iletişime geçmek durumundadır.

Tüm film fragmanlarını izlemek için tıklayın.

20526.jpg