Genel Sağlık

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

.jpg

Konutum Sensin

Yönetmen: Özcan Deniz
Oyuncular: Fahriye Evcen, Özcan Deniz, Sait Genay

Leyla başından geçen bir ayrılık sonrası baba evine dönmüştür. Kalbi kırıktır ve çocukluğundan beri meseleli bir ilişkileri olan babası Selim ile aralarındaki meseleleri çözmeye çalışmaktadırlar.

33882.jpg

Skyfall

Yönetmen: Sam Mendes
Oyuncular: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem

MI6 ciddi bir hücuma uğrar ve müessesenin değerleri esastan sarsılır. M ’e karşı sadakat testinden geçen casus James Bond şahsi kıymetleri ağır olsa da, tehdidi bulup her ne pahasına olursa olsun yok etmelidir. Çünkü MI6 ’yı ciddi tehlikeye çeken ad Silva isminde gözü kara, sırlı bir adamdır.

33883.jpg

Babamın Sesi

Yönetmen: Zeynel Doğan, Orhan Eskiköy
Oyuncular: Basê Dogan, Zeynel Doğan, Gülizar Dogan

Basê, Elbistan’da tek başına yaşayan ve büyük oğlu Hasan’ın evine dönmesini dört gözle bekleyen bir bayandır. Hasan’ın yolunu kolladığı günlerde, Diyarbakır’daki oğlu Mehmet de eşinin hamile olduğunu bilir. Mehmet eşyalarına derlerken babadene sevk edilmek üzere annesinin ve kendi çocukluk sesinin kaydolunduğu bir kaset bulur. Mehmet kasetlerin gerisini incelemek annesini Diyarbakır’a getirmek için Elbistan yollarına düşer. Mehmet konutta bir yandan annesinin minik tefek işlerini yaparken bir yandan da babasından kalan kasetleri arar. Hali Hazırda Hasan’ı kafasına takmış olan annesi hakkında bu süreçte öğrenmediği gizemler de öğrenecektir.

33884.jpg

Hayalimdeki Aşk

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Oyuncular: Paul Dano, Zoe Kazan, Chris Messina

Calvin genç yaşında büyük galibiyet elde etmiş ama süratli yükselen kariyerinde şimdi duraklama aşamasına giren bir yazardır; sanki esini yakalanmıştır. Bu gidişatla başa çıkmak içinse garip bir yol sınar. Kendini yeni bir romansın içine sokmaya karar verir ve kendisini beğeneceğini düşündüğü bir dişi şahsiyet yaratır, ve ismini Ruby koyar. Fakat bir hafta sonra Ruby kanlı canlı salondaki çekyatta oturuyordur! Calvin sözcüklerinin soluk alan bir canlıya dönüştüğünü görünce ne yapacağını donakalır.

33885.jpg