Genel Sağlık

Bu erkekler vücuda da ruha da hasar veriyor!

.

.jpg

İlişkinin ilk günlerinde kimse kendi gibi davranmaz. Daha geçimli ve daha nazik görünür.

Cosmopolitan, sıhhate hasarlı erkekleri inceledi. İnsanlar birbirine alışmaya başladıktan sonra asıl suratlarını gösterir. Sert bir tutum, hakaret veya kısıtlama gördüğünüz zaman karşınızdaki bireyle ilişkinizi gözden geçirin. Hele ki şiddete eğilimli biriyle yaşamınızdan uzak tutun.

Türkiye kadına şiddetin en fazla uygulandığı ülkelerden biri… Kadın şiddete maruz oluyor ve bunun bir cılızlık olduğunu düşündüğü için anlatamıyor. Belki de parasal eforu olmadığı için kendisini sabretmeye lüzumlu seziyor.

Şiddetin bizden alıp götürdüğü çok şey var: Sıhhatimiz, güvenimiz, huzurumuz…

16426.jpg

Fiziksel sıhhati bozan erkekler

Genç sevgili

Sizden minik erkekler kendinize güveninizi yok edebilir.

Siz artık gece dolaşmalarından bunalmış, konutta televizyon izleyerek yatmak isterken; o gecelere doyamamış olabilir. Ona geçim sağlamaya çalışmak; uykusuz geceleri ve bitkin cildi birliktesi getirir. Böylece daha bitkin ve ihtiyarlamış hissedebilirsiniz.

16427.jpg

Makûs alışkanlıklar

Alkol veya madde bağımlısı şahıslardan uzak durun. ‘Hasarı kendine’, ‘Ne var ki içip dağıtıyor’ gibi savunbmayla başladığınız ilişki sizi de tesiri altına alabilir. Bir anda ona benzemeye başlayabilirsiniz.

Yaşamınıza giren birey, sıhhatinizi dolaysız olarak etkiliyor. Kendinizi iyi veya makûs seziyor, yaptıklarından etkileniyorsunuz.

Ona ayak yalana çalışırken siz de onun gibi olup yaptıklarını sıradan görmeye başlayabilirsiniz.

16428.jpg

Sürat tutkunu

Sevgilinizin son model otomobili güzelinize gidiyor olabilir.

Mümkünse sizin yanınızda sürat yapmamasını rica edin. Söylediklerinize aldırmıyorsa ‘ciddi’ bir konuşma yapmanızın zamanı gelmiş demektir.

16429.jpg

Bakım düşkünü

Yaz-kış solaryumdan çıkmayan, kendisine bakan erkekler var. Bakımlı olması makûs değil, ama sizi her halinizle sevdiğini söyleyen sevgiliniz bir gün gelip ‘Sen de azıcık bronzlaşsan’ dediğinde üzerinizde baskı sezmenize neden olur.

Ona hoş görünmek için aralıksız solaryuma girme gayretiniz de cildinizi mahveder. Solaryum ayrıca cilt kanserini de tetikliyor.

16430.jpg

Yeme bağımlısı

Sevgiliyle yemeğe çıkmak, yemek yapmak paha biçilemez bir duygudur. Ancak zamanla bedeninizin onunkine benzemeye başladığını görebilirsiniz. Buna taviz vermeyin. Ona yemek hazırlayabilirsiniz ama bu onun kadar yemeniz gerektiği anlamına gelmez.

16431.jpg

Ruh sıhhatini bozan erkekler

Tutarsız olanlar

Bir gun size bulutların üstüne çıkaran, öteki bir gün de yerin dibine sokan erkekler siz farketmeden apayrı bir hale dönüşebilir.

En iyisi siz daha fazla asaplarınızı bozmadan bu tiplerden uzak durun.

16432.jpg

Konutluluk karşıtı

Çevrenizdeki dostlarınızın çoğu ve hatta seneler sonra caddede karşılaştığınız ilkokul dostlarınız dahi çocuk sahibi olmuşken ve zaman süratle akıyorken, konutluluk fikriden oldukça uzakta olan bir erkek sizi kara düşünmeye itebilir.

Yaşamınızdaki erkek konutluluk mevzusunu açmak bir yana, konutluluğa karşı olduğunu söylüyorsa ve siz evlenmek istiyorsanız bu gidişat sizi hırpalayabilir.

16433.jpg

Seks karşıtı

Sevişmeye fırsat bulmasına karşın bunu değerlendirmeyen erkek kendinizi makûs sezdirir. Tam gün işyerinde gergin zaman geçirik, konuta geldiğinde de uzanmak istiyorsa sizin için ayrılık zillerinin çaldığı an geldi demektir.

Bu tip erkekler şerefinizi inciltir ve kendinizi çirkin sezmenize neden olur.

16434.jpg

Cimri erkek

Aralıksız konutta oturup sevişme isteği içinde olan, dışarı çıkıp birlikte dolaşmak istediğinizde mazeretler üreten erkeklerden uzak durun.

Bir de parası olmasına karşın elini cebine atmayan ve hesabı size ödetme alışkanlığı olan erkek asap harbi yaşamanıza neden olur.

16435.jpg
.