Bu Besinleri Tüketmemiz Koşul!
Psikolojik Sağlık

Bu Besinleri Tüketmemiz Koşul!

Sonbaharda tüketeceğiniz besinlerle kış aylarında ısı metamorfozlarından daha az etkilenerek hastalıklardan korunmak mümkün.

ELMA: Kalbe faydalı flavonoidler ve antioksidan içerir.

AYVA: Bronşit ve öksürüğe iyi kazanç. Çekirdekleri kaynatılıp içildiğinde göğsü yumuşatır. Baş sızısını geçirir. Brüksel lahanası: Kanser başta olmak üzere hastalıklara karşı bedenin korunma sistemini geliştirir.

TURP: Kökü iyi bir C vitamini kaynağı iken, yapraklarında fazla miktarda A, K vitamini ve folat bulunur. Kanı pakler, gut hastalığına karşı korur.

BALIK: İçeriğindeki Omega-3, fosfor, vitamin ve mineraller, yaşlılarda göz, zekâ, karaciğer, kalp ve damar sıhhati üzerinde oldukça ehemmiyetli role sahiptir.

KARNABAHAR: İçeriğindeki fitokimyasallar sayesinde anti kanserojendir.

NAR: Bedende damar sıhhatini, özellikle de kalbi korur. Damar tıkanıklıklarına iyi kazanç. Taze ceviz ve fındık: Çok iyi bir enerji kaynağıdır, bedene efor ve enerji verir. Beden ve zekâ bitkinliğini giderir. Her gün bir avuç tüketilmesi kalp krizi geçirme riskini eksiltir.

BAL KABAĞI: Vitamin, mineral, perhiz lifi, omega-3 ve antioksidan kaynağı olan bal kabağı cilde iyi kazanç. Betakaroten kapsayan bal kabağı, akciğer, kolon, mesane, serviks, meme ve cilt kanserlerine yakalanma riskini eksiltir.