Bu 5 noktaya bastırın iyileşin
Mide ve Bağırsaklar

Bu 5 noktaya bastırın iyileşin

Bedenimizde bulunan bazı basınç noktaları sızılarımızın giderilmesine dayanakçı oluyor ve hayat kalitesini çoğaldırıyor.

Stres, hayatın kaçınılmaz getirilerindendir. Kimse beğenmez stresten; üzerine basıldığında stresi durduran bir düğme de yok… Yoksa var mı? Akubası ismindeki seçenek rehabilitasyon tekniğine inanıyorsanız şayet, bedenin belirli noktalarına basınç uygulandığında olan şey.

Yapılan araştırmalar, akubasının mide bulantısı, acı, baş sızıları ve stres gibi sağlık meselelerini tesirli bir biçimde rehabilitasyon edebildiğini gösteriyor. Kuşkucu kesimler, bu seçenek uygulamanın arttaki bilim mevzusunda sualler sorsa da – geçerli, fizyolojik bir tepkiden çok plasebo tesiri olduğuna dair – birçokları, kökleri Çin ananelerine katlanan usulün hayat niteliğini artırdığını belirtiyor. Bedende, spesifik olarak stres ile ilişkili birkaç basınç noktası var. Sadece basınç uygulayın, her noktaya masaj yapın, bedeninizi gevşetin ve gerekirse tekrarlayın.

İşte size stres seviyenizi azaltabilmenize takviyeyi değecek 5 basınç noktası

He Gu

Baş ve işaret parmaklarınızı birleştirdiğiniz noktadaki azami adale bölgesini belirleyin ve buraya 4-5 saniye boyunca masaj yapın. Bu basınç noktası, stres, baş, diş, surat ve breyin sızılarının rehabilitasyonunda kullanılır.

Jian Jing

Omuz adalenizi baş ve işaret parmaklarınızla sıkın ve noktayı 4-5 saniye boyunca uyarın. Bu nokta, genelde stres, baş, diş, surat ve breyin sızıları için kullanılır.

Tai Chong

Bu basınç noktası, stres, bel sızısı, yüksek kan basıncı, adet sancıları, uzuv sızıları, uykusuzluk ve evham rehabilitasyonunda kullanılır. Ayak başparmağınızla yanındaki parmağın tenlerinin birleştiği yerin iki parmak yukarıyası basınç uygulayın.

Feng Chi

Başparmağınızı kullanarak kulak kemiğinizi, breyin adalelerinizin kafatasınızla birleştiği oyuk boyunca takip edin ve basınç uygulayın. Bu akubası tekniği, stres, baş sızıları, migren, göz bulanıklığı, bitkinlik, düşük enerji ve soğuk algınlığı semptomları için öneri edilir.

Zu San Li

Geleneksel Çin literatüründe bu nokta, sıhhatin iyileşmesi ve uzun ömür ile ilişkilendirilir. Sindirim rahatsızlıkları, mide bulantısı, kusma, stres ve bitkinlik için de sıklıkla kullanılır.