Genel Sağlık

Bronzlaştırıcı felaketlerini düzeltmenin yolları

.jpg

ELMAELMA’nın size verebileceği en önemli yazlık güzellik öğüdü otobronzanlar (self-tanner, bronzlaştırıcı) sayılabilir. Tavsiye ettiğimiz ürünleri hatırlamak için tıklayın.

Diyelim ki tavsiyemize uydunuz ve bir tanesini kullanmaya başladınız. Fakat bronzlaştırıcı kuruduktan sonra bazı sorunlar ortaya çıktı. Örneğin dengeli bir renk elde edemediniz, bazı yerlerde çirkin çizgiler var ya da cildiniz yeterince sağlıklı görünmüyor. Üstelik her yerinize de bronzlaştırıcı bulaştırdınız.

Peki bu durumda ne yapacaksınız?

31454.jpg

Hızlıca uygulanan bir bronzlaştırıcının yol yol olması normaldır. Böyle bir durumda şekerli bir scrub ürün kullanmanız gerekebilir. Body Shop marka limonlu body scrub bu sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır. Homojen bir renk elde edecek ve bu rengi sabitlemiş olacaksınız.

31455.jpg

Eğer daha ciddi bir müdahaleye ya da bronzlaştırıcıyı tamamen çıkarmaya ihtiyacınız varsa, duş alırken peeling eldivenlerini kullanabilirsiniz.

31456.jpg

Rengi dengelemek için kullanabileceğiniz ev yapımı bir yöntem de kabartma tuzu ve limonla hazırlayacağınız macun… Sorunlu bölgeye daireler çizerek uygulayın. Koyu renk kalkacaktır. İşleme devam ederseniz, bölgeyi tamamen temizleyebilirsiniz.

31457.jpg

Krem otorbronzanları sürerken parmak aralarında ve avcunuzda kalanları diş macunuyla tek hamlede ve kolayca çıkarabilirsiniz.

31458.jpg

Eğer bronzlaştırıcınız tahmininizden koyu ya da turuncu olduysa bebek yağı dökün. Sprey bebek yağı daha kullanışlı olacaktır. 10 dakika bekleyin. Nemlenen cilt en üstteki kalın tabakayı atar ve renginizin açılmasını sağlar. Üstelik bronzlaştırıcınız silinip gitmez.

31459.jpg

eSephora’da direkt olarak bronzlaştırıcıyı çıkarmak için de bir ürün var. Eğer bronzlaştırıcıyı uyguladıktan sonra dört saat içinde bunu kullanırsanız hiçbir ton farkı sorunu yaşamazsınız. Daha sonra da aynı ürünle bronzlaştırıcıyı tamamen çıkarabilirsiniz.

31460.jpg