Boyalı Saç Bakımı ve Gözetmesi
Grip - Soğuk Algınlığı

Boyalı Saç Bakımı ve Gözetmesi

Hoşluk ve saç bakımına özen gösteren kadınlarımız için saç boyama hususunda uzmanların nasihatleri saçınızı dört tondan fazla sarihine veya koyusuna boyatmamanız doğrultusunda. Fakat buna çok da dikkat meylinde olmayan sevgili kadınlarımızın saçlarına çok daha iyi bir bakım ve özen göstermesi lüzumlu. Boyalı saçlarınız daha alıngan ve korunmaya daha yoksul. Bu güzergahta alaka göstermeli, nasihatleri göz arkasını etmemelisiniz. Boyalı saçlarım bakımı ve gözetmesi mevzusunda elde ettiğimiz en aktüel ve doğru bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk dinliyoruz. Www.Kadinay.Net Kadına Dair Herşey!..   Saçınızın rengini değiştirmek istiyorsanız boyalı saçlara çok daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini de öğrenmelisiniz. İşte saç boyama için renk seçerken ve boyalı saçları gözetirken dikkat etkeniz gereken hususlar…
Boya ne kadar zamanda uygulanmalı? Saç, ayda takribî 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.
Saç renginin daha apaçık olması için saç boyasından fazla oksidasyon kremi kullanılırsa ne olur?
Boya kolisinin içindeki reçetede yazılan ölçü ve oranlar en sıhhatli neticeyi almak için idealdir. Bu sebeple değişik bir karışım öneri edilmez.
Renk nasıl seçilir? Saçı renklendirmeden evvel istenen neticeye erişmek için elde edilmek istenen rengin çok iyi tespit etilmesi gerekir. Renk tespit etmesi yaparken daha evvel boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, natürel renginden bir ton sarih renk seçilmelidir.
Daha evvel boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha sarih renge boyamadan evvel dekolore saçın rengini açma operasyonunun uygulanması gerekir. Bu biçimde arzulanan saç elde edilmiş olunur.
Boya görmüş saçların bakımı ayrı bir özen gerektiriyor. Hakikatinde saçınızın renginin kuaförden çıktığınızdaki gibi kalması büyük miktarda kullandığınız şampuana bağlıdır. Güneşli bölgelerde belli oranda saç renginizde solma beklenmelidir. Ancak saçınızın genelindeki fazla solma doğru saç bakımı ürünleriyle ve özellikle doğru şampuanla önüne geçilebilecek bir gidişattır. Buna en hoş misal bazı kuaförlerin kepek şampuanlarını ve bebekler için hazırlanmış şampuanları istenmeyen renkleri yoketmek için kullanmaları.
Hakikatinde bazen saç renginizi gözetmek denge işidir, misalin saçlarınız fazla kepekli ve bakır rengine boyattınız, ve gerçekten kepekleriniz için nizoral ketoral eşi bir şampuan kullanmak zorundasınız. Bu gidişatta kepekleriniz için bir şampuan kullanmalı ve kepek sampuanı suratından solacak olan saç renginiz için bakır tonları ilave edilmiş bir saç bakım kremi kullanmalısınız.
Saçlarınız boyalı ise saçlarınızı her yıkadığınızda nitelikli bir saç kremi kullanmalısınız. Bunun nedeni şampuanların saçı arınmak için saç telinin dış yüzeyini açmalarıdır. Şayet saç telleri saç kremi ile korunmazsa saç renginiz acilen solacaktır.
Boyalı saçlarınızı gözetmeniz için usunuzda bulunması gereken saç bakımı nasihatleri:
* Boyalı saçlar, onların hasar görmesini ve solmasını istemiyorsanız, güneşlenirken ya da yüzerken özel bakım gerektirir. Güneş ve klordan gözetici bir ürün kullanın ya da DEVAMLI şapka takın. * Saçlarınızı ayırırken dikkatli olun ve onları tararken çok zorlamamaya dikkat edin. * Sabit elektrik şayet boyalı saçlarınızı çok kurutuyorsanız problem olabilir. Saçlarınızı kuruturken onları fazla sıcağa maruz vazgeçmemeye dikkat edin.
Boyalı saçları gözetmek zati oldukça sıkıntılıyken , saçlarınızı sarıya boyattıysanız onlarla başa çıkmak çok daha güç olabilir.
“Sarı saçların bakımı” * Saçınızdaki nemi daha fazla eksiltmemek için ıslatıcılı bir şampuan kullanın. * Kesinlikle her şampuanlamadan sonra saçınıza uygun bir saç bakım kremi kullanın. * Saç bakım ürününüzü kullanmadan evvel saçınızdaki suyu zarifçe ellerinizle saçınızdan akıtın. * Haftada bir saçınızı dinlendirin ve ona derinlemesine saç bakım kürleri uygulayın. * Platin ve şampanya gibi buzul tonlarda gölge atılmış sarı saçların rengini gözetmek konutta daha fazla saç bakımı ve dikkat gerektirir.
Www.Kadinay.Net Kadına dair her şeyi Kadın sosyal paylaşım sitemizden bulabilirsiniz..