Beyaz lahana zayıflatır mı? Nasıl harcanmalıdır?
Sağlık Yazıları

Beyaz lahana zayıflatır mı? Nasıl harcanmalıdır?

Yapılan araştırmalara göre bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ve kanserden gözeten beyaz lahananın bilmediğiniz bir başka güzergahı ise aynı zamanda fazla kilolarınızdan da kurtulmanıza destekçi oluyor.

Beyaz lahananın mucizevi yararları…

Sıhhatli bir sebze olan beyaz lahana aynı zamanda gün içerisinde tok yakalama ve bedeninizden zehirli maddeleri atmaya destekçi olamaktadır. Bu vaziyette diyetisyenlerinde perhiz listesinde kesinlikle bulunması gereken besinlerden bkocaman olduğunu söylüyor. Aynı zamanda kalorisi oldukza az olan beyaz lahananın 100 gramı yalnızca 25 kalori kıymetindedir. Özellikle lahana çorbası hem bedeninizin akışkan lüzumunu karşılıyor hemde tok yakalıyor. İçerisinde bulunan C, B ve E vitaminin yanında demir ve potasyum minerallerini de kapsıyor. Antioksidan özelliği ile çok muhtelif hastalıklardan korunmanızı sağlıyor.

beyaz lahananın faydaları nelerdir

Beyaz lahanayı ham harcarsanız…

Beyaz lahanayı ham harcadığınız zaman içerisinde oldukça zengin olan lif bağırsak hastalıklarına karşı zırh görevi üstlenmektedir. Hemde bağırsaklarınızın sıhhatli bir biçimde çalışmasını sağlıyor. Kabızlığı yasaklıyor. 

İçerisinde bulunan zehirli maddelerle detoks yapın!

Beyaz lahanayı ham olarak harcadığınızda veya su haline getirip içerek detoks yapabilirsiniz! Aynı zamanda idrar söktürme gibi bir özelliğide bulunmaktadır. İçerisinde bulunan C vitamini sebebi ile kısa müddette harcamanızı ve uzun vakit bilave ettirmemenizi öneriyoruz.

Öğünlerinize beyaz lahana salatasını kesinlikle ilave edin!

Daha evvelde belirttiğimiz gibi beyaz lahananın tok yakalayan özelliği ile öğünlerinize beyaz lahana salatası ilave ederek hem sıhhatli beslenin hemde tok kalın! kalın rende de rendelenmiş beyaz lahananız içerisine havuç, maydanoz ve dereotu ekleyebilir aynı zamanda yanına bir ufak kasede yoğurt tüketebilirsiniz!