Bedeni arınan gıdalar neler limon bedendeki zehirli maddeleri atıyor!
Sağlık Yazıları

Bedeni arınan gıdalar neler limon bedendeki zehirli maddeleri atıyor!

Harcadığımız bazı yiyecekler kapsadıkları antioksidan, flavonoid gibi bedene verimli maddeler sayesinde zehirli maddeleri atmaya ve bedeni arınmaya yarıyor. Natürel yiyeceklerin şifasından yararlanarak bedenimizi zehirli maddelerden temizletmemiz oldukça kolay. Zehirli Maddeleri atmaya yarayan yiyecekleri sizler için biraraya getirdik. İşte daha evvel dinlemediğiniz o yiyecekler!

Maydanoz 

Maydanoz bedeni arınan nebatlar arasında en ehemmiyetlilerinden biri olarak yer almaktadır. Maydanoz, antienflamatuar bileşenler, yüksek antioksidanlar ve kapsadığı flavonoidler sayesinde böbrekleri, karaciğeri ve sindirim sistemini pakler.

Limon 

Limon, C vitamini ve değişik antioksidanlarla dolu olduğu için bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bedeni zehirli maddelerden temizletir. Kumpaslı olarak harcandığında karaciğer ve safra kesesi sıhhatini korur ve sindirim sürecini iyileştirir. Bir kadeh ılık limonlu su genel sıhhatiniz için şahanedir.

Kuşkonmaz 

Kuşkonmaz idrar yoluyla bedenden toksik maddelerin atılmasına destekçi olur. Beden için bereketli çok rakamda ehemmiyetli maddeyi içeriğinde barındırır.

Domates 

C vitamini doğrultusundan zengin olan domates, kalp sıhhatini korur. Ayrıca özgür radikal zararını önlemeye destekçi olan likopen açısından da güçlü bir kaynaktır.

Üzüm 

Sindirime destekçi olan, karaciğerin işlevini geliştiren, kanı ve dokuları arınan, kolesterol seviyelerini tertip eden antioksidanlarla doludur. Taze ya da kuru olarak seçim edebilirsiniz. Şayet şeker probleminiz yoksa günlük olarak yarım avuç kuru üzüm harcayabilirsiniz.