Basenlere veda etmek için...
Sağlık Yazıları

Basenlere veda etmek için…

Basenlere hep birlikte veda etmeye ne dersiniz? İşte basen eritmek için yeterli olan tüm formülleri sizinle paylaşıyoruz.

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri iyi karışması için bir karıştırıcı veya blenderdan geçirin. İyice homojen olmuş olan karışımın içerisine bir bardak süt ilave edin. Her gün sabahları aç karnına bu içeceği tüketin.

42311_8.jpg

Yediğiniz bir takım yiyecekler yalnızca basen bölgenizde yağlanmaya sebebiyet verebilir. İlk olarak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız.
İşte basen oluşmasına neden olacak yiyecekler
Pasta ,
Mısır,
Tatlı meyveler,
Kruvasan,
Kurabiye, poğaça, makarna, pilav gibi yiyecekler vücudunuzu yağlandırdığı gibi basen bölgenizde de yağlanmaya sebebiyet verebilir.
Basenlerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız…

42311_1.jpg

Basen bölgesinde yağlardan kurtulurken dikkat edilmesi gerekenler…
Basen eriten hareketleri yaparken aynı zamanda bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Su bütün vücudunuzdaki yağları yakmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda basen bölgenizdeki yağların da kısa sürede kaybolmasını sağlayacaktır.
Basenlerinizden kurtulmanın en etkili yolu da kahvaltı öğününü kesinlikle atlamamaktır. Kahvaltı yapmayı geciktirmeyin, kahvaltılarınızı yavaş ve sindirerek yemeye özen gösterin.
Ve tabii ki tüm bunların yanında basen hareketlerinizi de ihmal etmeyin. Yazının devamında vermiş olduğumuz basen eriten hareketleri düzenli olarak uygulayıp, az önce verdiğimiz kurallara uyarsanız basenlerinizden kurtulabilmeniz mümkün olabilir.

42311_2.jpg

İşte basen eriten hareketler…
Tek bacak üstte
Dik bir şekilde ayakta durun ve sağ taraftaki kolunuzu öne paralel olarak uzatın. Bu şekilde belinizi bükmeden eğilin. Bu hareketi yerden bir şey alırken belinizi bükmeyerek aldığınızı hayal edin. Bu şekilde hareketi tekrarlayın.

42311_3.jpg

Yerden kalça kaldırma hareketi
Yere düz bir konumda yatın. Daha sonra kalçanızı yerden yukarı doğru kaldırın. Elleriniz ve kollarınız yerde sabit bir şekilde durmalı. Sadece bel ve kalça kısmınızı hareket ettirmelisiniz.

42311_4.jpg

Squat hareketi
Basen eritme hareketlerinin içerisinde en etkilisi suquat hareketidir. Kollarınız dik bir şekilde karşı tarafa bakmalı. Kollarınız havadayken aşağı yukarı çömelerek hareket etmelisiniz. Bu hareketi düzenli olarak tekrarlamanız gerekir.

42311_5.jpg

Bacakları geri çekme hareketi
Düz bir zemine yatarak bacaklarınızı karnınıza doğru çekin. Bu şekilde bacak kaslarınız ağarıncaya kadar devam edin.

42311_6.jpg

Basen diyeti
Basen diyeti için malzemeler
1, buçuk su bardağı fındık
1 buçuk su bardağı yulaf ezmesi
1 bardak buğday
1 bardak ayçiçeği tohumu
1 bardak badem
1 bardak kıyılmış kuru kayısı

42311_7.jpg