Genel Sağlık

Bahar yorgunluğuna Saraçoğlu reçetesi!

.jpg

Kış soğukları yerini yavaş yavaş baharın ılık havasına bırakırken, birçok kişide halsizlik, yorgunluk, eklem ağrıları, uyku isteği gibi ortak şikayetler de belirgin şekilde artıyor. Bahar yorgunluğunun habercisi olan bu etkileri Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun, incir ve havuç kürü ile yeniyoruz!

21500.jpg

Bahar yorgunluğunu silip atacak mucizevi iksirimize başlayalım!

Öncelikle yarım litre kadar suyu tencerede kaynatın, içerisine iki adet taze ve gevrek havuçu 4-5 parçaya bölerek atın ve ağzını kapatarak 20 dakika kadar kısık ateşte pişirin.

21501.jpg

Başka bir kap içerisinde yine yarım litre kadar su kaynatın ve içerisine bıçakla ikiye keserek 20 tane incir atın ve ağzını kapatarak kısık ateşte 15 dakika kaynatın.

21502.jpg

İşlemler tamamlandıktan sonra iki ayrı kap içerisinde bekleyen havuç ve incirler çok fazla ılımadan karıştırın ve daha sonra süzerek elde ettiğiniz karışımı cam kavanozda buzdolabında muhafaza edin.

21503.jpg

20 gün boyunca her gün sabah kahvaltısından ortalama 20 dakika kadar önce aç karna bir su bardağı için.

21504.jpg

20 günlük karışımı tek seferde hazırlamayın. Karışım bittikçe yeniden hazırlamalısınız. 20 gün boyuncak ürü uyguladıktan sonra bir hafta kadar ara verin ve tekrar 20 gün uygulayın.

21505.jpg

Kısa süre içerisinde bahar yorgunluğu ortadan kalkacaktır.

21506.jpg