Arı Sütü ve Bereketleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Arı Sütü ve Bereketleri

Yüzyıllardır sağlık ve hoşluk için kullanılan arı sütünden kozmetik sanayisi faydalanıyor. Cildi yenileyen, buruşukları gidermeye yarayan arı sütü saçı besleyip ıslatıyor. Soğuk havalar, rüzgar gibi mevsim farklılıkları saçları ciddi biçimde hırpalıyor. Eforsuzlaşıp sönükleşen saçlar daha kolay kırılıyor hatta dökülüyor. Bu sebeple kışın saçlara ayrı bir özen göstermek koşul, bir de özel ürünler kullanmak… Son senelerde kozmetik dünyasında tabiattan esin alan ürünleri öne çıkıyor. İçeriğinde sıhhate faydalı doğal maddeler bulunan kozmetikler çok daha kısa zamanda sağlıklı neticeler veriyor.
Kozmetik dünyasının kullandığı doğal maddelerden biri de arı sütü. Sıhhate verimleri uzun zamandır öğrenilen arı sütü eşsiz içeriğiyle fantastik bir yiyecek maddesi. Dünyaya geldiklerinde aynı genetiğe sahip kraliçe arı ve emekçi arıyı birbirinden değişikleştiren tek şey arı sütüdür. Tüm hayatı süresince arı sütüyle beslenen kraliçe arının ömrü beş sene, emekçi arının ömrü yalnızca kırk gündür. Pek natürel kraliçe arının emekçi arıdan 45 kat daha uzun yaşamasının sebebi olan arı sütünden kozmetik sanayisinin de faydalanmaması muhtemel değildi. Şimdi doku yenileyici özelliğe sahip olan arı sütü şimdi saç bakımında devreye giriyor. LO ’real ’in yeni piyasaya çıkarttığı Elseve Re-Nutrition Besleyici Bakım Ailesi arı sütünün, saçları besleme ve yüzeyini devamlı nemli yakalama özeliklerinden faydalanıyor. Arı sütüyle zenginleştirilmiş ürünler özellikle kurumaya meyilli ve kuru saçları besleyip dolgunlaştırıyor.

Besleyici gündüz bakımı KURU saçlar için yaratılan bu hafif dokulu, durulanmayan besleyici gündüz bakımı, saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapar. Kuru veya ıslak saçlara uygulanabilen ürün günlük kullanıma uygun ve durulanmasına gerek yok. Bu cinsten durulanmayan bakım ürünlerinin su kısıntılarında ne kadar kullanışlı olduğunu da anımsatmak isterim. Kumpaslı kullanıldığında saçlarınıza dolgunluk, elastiklik ve canlılık kazandırır.
Gece serumu
Bu, yenilikçi bir ürün. Geceleri siz yatarken saçınıza yoğun bir bakım yapıyor. Yeni silikon teknolojisi ile saç tellerinizi yumuşatan bu ürünle sabah kalktığınızda saçlarınız yenilenmiş ve hayat dolu olur. Ürünü akşamları bir-iki fındık büyüklüğü ölçüsünde, kuru veya ıslak saçlarınızın tamamına uygulayın. Süratle emilen dokusu sayesinde, kullanımdan hemen sonra başınızı çekinmeden yastığa koyabilirsiniz. Ürünü durulamanıza gerek yok.
Yenileyici yoğun maske
KREMSİ dokusu sayesinde saçınızda kolaylıkla parçalar. Yıkanmış, pak ve nemi alınmış saça uygulanıp bir- iki dakika beklettikten sonra durulanan bu ürün saçlarınızı besler, yumuşak, parlak ve elastik olmalarını sağlar.
Arı sütünde protein ve vitaminler var
ARI sütü gerek sağlıklı gerekse hasta insanların beslenmesinde olduğu kadar cilt ve saç bakımında da son derece iyi neticeler veriyor. Bağışıklık sistemini güçlü yakalamak için doğal yiyecek olarak seçim edilen arı sütü yoğun antibiyotik kullanan, radyoterapi ve kemoterapi alanlar, enerji gereksinimi olan sporcular ve büyüme problemi olan çocuklar için dünyada destekleyici yiyecek olarak kullanılıyor.
BEREKETLERİ SAYMAKLA BİTMİYOR
Arı sütü, emekçi arılar tarafından özellikle ana arıyı beslemek için kafa içi salgı ile yutak bezlerinden salgıladıkları, krem renkli, buruk lezzetle bir akışkan. İçeriğinde proteinler, glusidler, aminoasitler var. Ayrıca arı sütünde yüksek ölçüde vitamin, mineral tuzlar ve oligo elementler de yer alıyor. Arı sütü hücre yenilenmesi, imali ve metabolizması üzerinde tesirli olduğundan tam dokulara canlılık, sağlık ve enerji veriyor. Özellikle son 20 seneden bu yana bitirici yiyecek maddesi olarak geniş bir uygulama alanında kullanılıyor ve harcayıcılar tarafından aranılıyor. Arı ürünleri son senelerde tüm dünyada daha çok kullanılmaya başlandı. Hücre yenileyici özelliğe sahip arı sütü besleyici ve ıslatıcı eforu sayesinde saç ve cilt bakımında fantastik tesirleri bulunuyor. Doku ve cildi yeniler, teni gerginleştirici tesire sahip arı sütü buruşuklukları gideriyor, tenin yağ salgısına tertip ediyor. Saçları besleyip ıslatıyor.

Yafta Arı sütünde protein ve vitaminleri Hoşluğunuz için Yenileyici yoğun maske Arı sütüyle Gece serumu Arı Sütünün İnsan Sıhhatindeki Ehemmiyeti Arı sütünün bereketleri