Allık Sürme Sanatı
Grip - Soğuk Algınlığı

Allık Sürme Sanatı

Makyaj imtihanlarının bir haylisini zaferle atlattın. Peki, neden hala allığını sürdüğünde Kelly Osbourne’a benziyorsun? İşte sana makyajın en ehemmiyetli “ayrıntıyı” olan allık sürmenin püf noktaları…
Renk tonları 1- Şeftali: Sarih derili ve sarışınsan bu renk bütün sana göre.
2- Pembe: Buğday derili ve kumrallar bu tonları seçim etmeli.
3- Toprak: Esmerler surat hatlarını barizleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.
Suratın uzunsa
allik-surme-sanati111111.jpg
Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıt. Allığı yalnızca yanaklarınızın üzerine uygulayın. Böylece yüzünüzden uzunluğundan balanslarsınız. Ancak suratınızdaki makyaj keskin olmamalı. Bu surattan allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.
Dilersen üzerine bir kat şeffaf pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.

Hangi allık nasıl sürülür?
Toz allık
allik-surme-sanati111111.jpg
Toz allıklar cilde mat bir görünüm verir. Fazla pratik değildir ama gün boyu kalıcılığını sürdürür. Nasıl uygulayacağına gelince…
Büyük allık fırçanı toz allığının üzerine sürüp, aşırılığını hafifçe silkeledikten sonra, elmacık kemiklerine uygula.
Gölge yapmak için allığının bir ton koyusunu şakaklarının alt kısmına ince bir çizgi biçiminde sürüp iyice dağıt. Aşırılığını kağıt peçeteyle alıp, üzerine bir kat şeffaf pudra sür.
Gölge oyunları Allık, yalnızca suratını renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda muhtelif gölgelendirmelerle surat hatlarının daha apaçık olmasını sağlar. İşte bunun için yapman gerekenler…
Suratın ovalse
allik-surme-sanati111111.jpg
Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene ufak çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt.
Likit allık
allik-surme-sanati111111.jpg
Cilde bebeksi bir pembelik vermek için daha iyi bir yol olamaz! Çok yaygın olmasa da büyük cosmo-shop’larda rahatlıkla bulabileceğin likit allıklar, tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşur.
Fırçayı şişeye batırıp, aşırılığını silkeledikten sonra yanaklarına çizgiler halinde sürüp, pamuk desteğiyle iyice dağıt
Stick allık
allik-surme-sanati111111.jpg
Fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allığı uygulamak çok kolay. Tek yapman gereken bulamaç gibi bir görüntüye alan vermemek için, stick allığını evvel elinin üzerine sürmen ve parmaklarınla alıp, stratejik bölgelere uygulaman. Elmacık kemikleri ve burnunun üzeri bu iş için çok uygun!
Suratın yuvarlaksa
allik-surme-sanati111111.jpg
Suratını daha ince göstermek için, her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına ufak çarpılar yapıp, yeniden parmaklarınla dağıt. Hatlarınızın ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın bütün üstüne uygulayın. Fırçayla ‘C’ harfi çiziyor gibi yapın. Allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da önemsememe etmeyin. Çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.