Genel Sağlık

40. yaş gününde seksi ve dinç olacak

..

.jpg

Hollywood’un narin ve seksi kadını Gwyneth Paltrow bu sene 40 yaşına girecek. Yeni yıl mesajlarında ‘bu sene çok daha dinç hissetmek’ istediğini söyleyen güzel oyuncu sadece bir haftada iki kilo vererek yeni yıla bomba gibi başladı.

Nasıl mı?

19071.jpg

Gwyneth, bir detoks programına girdi. Yemeyi çok sevdiğini herkesin bildiği ünlü aktris vücudundaki toksinleri atarak kilo vermesine engel olan atıklardan kurtulmuş oldu. İşe yaradığı da kesin, değil mi?

Peki ‘Clean’ adı verilen bu programda neler var?

19073.jpg

Atıklardan kurtulmanız için bol bol sıvı almanız çok önemli! Bunların başında bir bardak portakal ve bir bardak pancar suyu karışımı geliyor. günde beş öğün taze meyve ve buharda pişirilmiş sebze de programın en önemli parçalarından…

19074.jpg

Sıvı gıdalı öğünler günlük besin tablonuzun büyük kısmını oluşturuyor. Bu öğünler arasında tuzsuz fındık ve meyve yiyebilirsiniz. Ana öğünlerde de erişte ve tavuk serbest…

19076.jpg

Acıktığınızda buharda pişirilmiş sebzelerden yiyerek ‘sağlıklı kaçamaklar’ yapabilirsiniz. Toksinlerden kurtulmak için bir süreliğine tatlılara ve hamur işlerine veda etmek gerekiyor!

19077.jpg

Böylelikle 40 yaş arifesinde böyle büyüleyici görünebilirsiniz.

19078.jpg

Yemeği çok seven Gwyneth Paltrow’un aynı zamanda klasik tarifleri derlediği bir yemek kitabı da var. O mutfağa bu kadar düşkünken böyle zayıflayabiliyorsa, neden siz de denemiyorsunuz?

19079.jpg