Genel Sağlık

2012 Sonbahar – En iyi saç modelleri

.jpg

Saçlarınızı yenilemek de gardrobunuzu yenilemek kadar eğlenceli. Bu sezon podyumlardan çıkan, yeni ve beklenmedik modelleri denemekten korkmayın.

31252.jpg

Keskin renkler

Miuccia Prada’nın ‘Sanal prenses’ görünümü olarak adlandırdığı modelleri yaratmak için tasarımcı Guido, platin sarı , beyaz, kırmızı, siyah renklerlerde postişler kullanıyor. Önce saçları geriyo doğru fönlüyor daha sonra saçların arkada kalması için şekillendirici bir jel sürüyor. Saçlara postişleri ekledikten sonra dümdüz bir fön çekiyor.

31253.jpg

Sleek atkuyruğu

Chanel defilesinde herkes pullu kaşlara bakarken biz, saç tasarımcısı Sam McKnight’in yaptığı uzun ve dümdüz at kuyruklarından gözlerimizi alamadık. Saçlar dümdüz yapıldıktan sonra sımsıkı bağlanmış. Lastik toka yerine saçın kendisiyle bağlanmış gibi durması da ayrıca çok şık.

31254.jpg

Mücevherle süslenmiş saç aksesuarı

Dolce & Gabbana defilesinde kusursuzca süslenmiş topuzların ilham kaynağı Meryem Ana’ydı. Saç tasarımcısı Guido, saçları ortadan ayırıp, kulakkların üzerinden arkada yarım at kuyruğu şeklide topluyor. Saçlara parlaklık kazandırmak için biraz argan yağı sürüyor ve topuzu firiketelerle tutturuyor. Son olarak incilerle, çiçeklerle, mücevherlerle donanmış saç bantlarını saça ekliyor.

31255.jpg

Yarım taç

Basit fakat sofistike olan bu modeli, saç tasarımcısı Luigi Mureno, “Esrarengizce romantik” olarak yorumluyor. Saçları yapmaya başlamadan önce hacim verici bir spreyle saçları hazırlıyor. Ortadan ayırdığı saçlara maşayla dalga kazandırıyor. Saçların yanlarından iki ince tutamı burarak saçın arkasında siyah kristel bir tokayla birleştiriyor.

31258.jpg

Takma kahkül

Saç tasarımcısı Guido, Donatella’nın, kızların modern, havalı görünürken Versace’nin asi ruhunu da temsil etmesini istediğini söylüyor. Tasarımcı bunun için saçlara sahte kaküller tutturup, mankenlerin alınlarına en yakışıcak boyda kesiyor.

31259.jpg

Bohem örgü

Rachel Zoe’nin rakınrol temalı şovu için hipi bir görünüm oluşturan seksi örgülerden daha uygun bir model olamazdı. Saç tasarımcısı Odile Gilbert, mankenlerin saçlarını yarı dalgalı bir şekilde fönledikten sonra saçların tek tarafına, aradada kalan ince bir örgü oluşturuyor.

31260.jpg

Düşük topuz

Michael Kors defilesinde karşımıza çıkan bu saç modeli için ünlü saç tasarımcısı Orlando Pita, “Amerikan kraliyet ailesinin spor hali” yorumunu yapıyor. Saçı yapmak için önce ince tarakla saçı yandan ayırıyor, saçın arka ve yan taraflarını hafifçe kabartıyor ve saçların uçları dışarıda salık kalacak şekilde ensede bir topuz yapıyor.

31261.jpg

Düz parıltı

Calvin Klein’ın şovundaki saçlar adeta gerçek cilayla cilalanmış gibi görünüyordu. Ancak Guido bu görünümü yaratmak için çok çok fazla jöle kullanıyor. Her saça bir avuç dolusu jöle sürdükten sonra saçı yandan ayırıp alttan atkuyruğu yapıyor. En son parlatıcı bir serumla yansıma etkisini daha da arttırıyor.

31262.jpg