2010 Makyaj Trendleri
Grip - Soğuk Algınlığı

2010 Makyaj Trendleri

2010 seneyi makyaj trendi, muhteşem pürüzsüzlük sunan fondötenler, kapatıcılar ve pudralardan oluşuyor.
Dudak: Dudaklara dolgunluk kazandıran parlatıcılar ve kırmızının en canlı tonları 2010 senesinin en önde gelen makyaj trendlerini oluşturuyor. 2010 ilkbahar yaz makyaj modasından dudak boyası da kısmetini alıyor. Cilde ve gözlere yoğunlaşmak yerine dudaklara yoğunlaşmayı seçim edenler için, kırmızıdan pembeye geniş bir yelpazede dudak boyası kullanımı mevcut.
Göz: 2010 ilkbahar yaz defilelerinde sık sık karşımıza çıkan eflatun ve mor göz farı kullanımı sezonun en renkli makyaj trendlerinden biri olacak gibi görünüyor. 2010 senesinde dikkat toplayan makyaj trendleri arasında gözlerde capcanlı renklerden oluşan göz farları ve kirpiklere hacim veren maskaralar yer alıyor. 2010 seneyi, hoşluğuna ehemmiyet veren

kadınları, baştan çıkarıcı bakışlara sahip olabilmeleri için ışıltılı morlardan, mercan kırmızısına; şeker pembesinden, gökyüzü mavisine tüm renkleri yiğitçe kullanmaya davet ediyor. Naturel bir cilt veya renkli dudaklar yerine kaba ve riskli bir bakışlara sahip olmak isteyenler için buğulu gözler de 2010 ilkbahar yaz sezonunda gündemde olan bir makyaj trendi olacak gibi görünüyor.
İddialı göz farları 2010 yazının cümbüşlü makyaj trenlerinin başına sürüklüyor. Koyu renklerin yanı gizeme, canlı ve parlak renkli göz farlarının da kullanılacağı bir yaz bizleri bekliyor. Eyeliner zamansız ve banal kullanımından birşey kaybetmiyor ve 2010 ilkbahar yaz makyaj trendlerinden biri olarak karmıza çıkıyor.
Deri: 2010 seneyi makyaj trendi, derinizde kadifemsi bir hafiflik sağlayarak maske tesiri yaratmadan muhteşem pürüzsüzlük sunan fondötenler, kapatıcılar ve pudralardan oluşuyor. 2010 senesinde saten, şeftali ve kahve tonları deri mahsullerinde göze çarpan renkler olarak görülüyor.
Karma ve yağlı cilde sahip olanlar fondöten tercihinde dikkatli olmalı. Homojen dağılımı, yanılgısız ve natürel bir netice için elastik roll on uygulayıcısına sahip fondöteni seçim edebilirsiniz. Kuru cilde sahip olanlar ise, parlaklık veren fondötenler kullanmalı ve netlikle kuru pudralardan sakınmalı. Burada cildiniziz rengine göre fondöten/pudra seçmeniz de çok ehemmiyetli. Boynunuz ve bedeninizin geri kalanından daha koyu veya sarih bir renk seçmek sizi ya yaşlı ya da solgun gösterecektir. Nezaretindeki morlukları, halkaları, iltihaplı sivilce veya siyah nokta gibi yanılgıları kapatıcı ile kamufle ettikten sonra az ölçüde fondöten veya pudra sürmelisiniz. Özellikle karma cilde sahip olanlar cilt renklerini eşitlemek için fondötenin içine az ölçüde ıslatıcı katabilirler. Ardından saydam veya bir ton daha sarih renkte bir pudra uygulayabilirsiniz. Artık pürüzsüz bir cilde sahipsiniz ve bir sonraki düzeye geçebilirsiniz.