Yüzde tüylenme neden olur?
Sağlık Yazıları

Yüzde tüylenme neden olur?

Kadınların en hassas ve en çok şikayet ettikleri cilt sorunlarında bir tanesi de yüz bölgesinde tüylenlemelerin olmasıdır. Bu gibi durumlarda kadınlar genellikle tüylerden hemen kurtulmak için soluğu epilasyonlarda lazer seanslarında güzellik merkezlerinde alırlar. Çok sık yapılan hatalardan biri olan bu böyle bir durumda epilasyon yaptırmak yerine sorunun ne olduğunu öğrenmek yani bir dermatologa görünmek gerekemektedir.

Hiç merak ettiniz mi yüz bölgesinde çıkan tüylerin nedeni acaba ne? Yüz bölgesinde tüylerin çıkması ve aşırı tüylenme aslında yumurtalıklarınızlarında olan bir hastalığa bağdaştırılmaktadır. Bu gibi durumlarda en kısa sürede dermatologa görünmelisiniz. Yüzde aşırı tüylenmesinin nedenleri arasında, ilk olarak kişide bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır.

Yüzde tüylenmelerinin büyük oranda nedeni ‘Polikistik hastalığı’dır bu hastalık, kadınların üreme çağındaki üreme bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Bunun haricinde hormon bozukluğuna neden olan tümör ve hormon hastalıklarına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka soluğu epilasyonlarda almak yerine en kısa zamanda dermatologunuza görünmelisiniz.