Genel Sağlık

Yeni serüvene hazır mısınız?

.

.jpg

Yavaşlayın ve baskıdan uzaklaşın

Bir ilişkinin en hoş kısmı ilk glört yarıyılı değil midir? Tadını çıkarın! Uzun bir ilişkinin ardından gelen bekarlık yarıyılı enerjinizi tazelemeniz için iyi bir kaderdir. Boşluğa düşme fobisiyle hemen kendinizi yeni bir ilişkiye atmayın. Elbette yeni insanlarla tanışabilirsiniz, onlarla zaman geçirmeniz yanılgı da değildir. Yalnızca ilişki tasarılarından, mesullüklerden ya da mukayese etmelerden uzak durun.

Yeni tanıştığınız insanlara da daha önceki sevgili belirtiyi yaşatmamış olursunuz.

13941.jpg

Oyunu kaidelerine göre oynayın

Uzun müddet birine alıştıktan ve onu sözcüğün bütün anlamıyla ezberledikten sonra bir başkasıyla tanışmak iki biçimde sonuçlanabilir: Herkes ya ondan çok daha iyidir, ya da kimse onun tırnağı dahi olamaz.

İki düşünce de yanlıştır. İlk maddeyi andırın: Bu yarıyılda mukayese etme yapmak yasak! Yalnızca yeni birinin size olan alakasının ve alkışının tadını çıkarın. Size en uygun bireyi kesinlikle bulacağınıza inanın. Aşk kapınızı yalnızca bir kere çalmaz.

3235.jpg

Eğlenin

Biriyle çıkmak cümbüşlü bir şeydir. Bunu kendiniz için bir işkenceye dönüştürmeyin. Şayet süslenip dışarı çıkmak bir külfet olarak görünüyorsa, çıkmayın! Karşınızdakine de böyle bir olumsuz enerji vermek istemezsiniz, değil mi?

Dans edin, sonbaharla yemekler yiyin! Bunu yalnızca bir sosyalleşme fırsatı olarak da görebilirsiniz.

3053.jpg

Sarih olun

Şayet bu yarıyılda gerçekten alakanızı sürükleyen ve beğendiğiniz biriyle tanışırsanız ona karşı sarih olun. Meseleli ve depresif bir tavıra girmeden ona neden yavaş ilerlemek istediğinizi anlatın. Daha Önceki ilişkinizi uzun uzun anlatmayın, daha önceki sevgilinizin iyi ya da makûs özellikleri de Bay Yeni’yi ilgilendirmez. Onun canını bu tip detaylarla sıkmayın, yalnızca sizi yanlış kavramaması için ne cins bir yarıyıldan geçtiğinizi paylaşmak yararlı olacaktır.

13441.jpg