Yaz İçin Hazırlıklar Yapalım
Grip - Soğuk Algınlığı

Yaz İçin Hazırlıklar Yapalım

Bu yazı hoş karşılamak ister misiniz? Tabiki kim istemez öyle değil mi? Öyleyse kendiniz için bir hoşluk yapın ve bu yazı hoşluğunuzla değişik kılın!
Selülitlerden kurtulun İlk olarak yapmanız gereken selülitlerden kurtulmanın yolunu bulmak olmalıdır. Kumsalda bikini ile gezerken makûs görünümlü selülitlerden kurtulmak için yağlı gıdalardan uzak durmalı, bol bol su içmelisiniz. Spor yapmak da selülitin düşmanlarından biridir. Bunun yanında kozmetik kremlerden faydalanabilir veya selülite karşı geliştirilen lpg, mezoterapi gibi rehabilitasyonlardan destek alabilirsiniz.
Bikini ve mayo tercihi Beden tipinize göre mayo ya da bikini tercihinizi yapmalısınız. Bu sezonun modası olan çiçekli ve renkli modellerden birini seçebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan rahatsızsanız bikini ya da mayonuza uygun bir pareo almayı önemsememe etmeyin.

Bronz bir deri Kumsala ilk indiğiniz gün bembeyaz olan görüntünüzden rahatsız oluyorsanız güneşe çıkmadan birkaç gün evvel bronzlaştırıcı kremlerden birini sürebilir veya şayet dilerseniz solaryuma girebilirsiniz. Böylece bedeninizi bronz bir deriye evvelden hazırlamış olursunuz. Fakat fazla solaryumun faydadan çok hasar getirebileceğini de göz arkasını etmeyin.
Güneş kremi Özellikle bu sene oldukça riskli olan güneş ışınlarından yüksek koruma etmenli kremler ile korunabilirsiniz. Aksi takdirde ileride büyük cilt riskleriyle karşılaşabilirsiniz. Güneş ışınlarının çok tesirli olduğu saatlerde ise güneşe çıkmamaya dikkat etmeli ve gölgede kalmayı seçim etmelisiniz.
Saçlara bakım Güneş ışınlarından çok ivedi negatif etkilenen saçlarınızı şimdiden koruma altına almalısınız. Kırılmalara karşı bakım kremlerinden ve maskelerinden takviye alabilir, lüzumunuz varsa saçınızın uçlarından azıcık kestirebilirsiniz.
Kilolara elveda Yaz aylarında kapalı giysiler altında gizlediğimiz bedenimizin güneşe çıkma süreyi geldiğine göre kilolardan da bir an evvel kurtulmak gerekir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye başlamalı, bol su içmeli, egzersiz hareketleri yapmalı, sıcak havalardan faydalanarak kumpaslı yürüyüşler yapmalısınız.
Gardırobunuzu hazırlayın Kışlık elbiseleri kaldırma süreyi geldi. Yazlıklarınızı raflara dizerken sezonun modası olan canlı renkleri ve desenlileri elinizin altında olacak yerlere koymaya başlamalısınız. Beyaz ve sarının çok moda olduğu yaz günlerinde şayet bu renklerde bir elbiseniz yoksa bir tane almanızı öneririz.
Cildinizi hazırlayın Cildinizi güneşe hazırlarsanız yaz aylarından en az hasarla kurtulursunuz. Güneş ışınlarından kuruyacak olan cildinize güneşlenmeden evvel peeling yapmalı, cildinizi bol bol ıslatmalısınız. Konutta kendinizin hazırlayacağı maskelerden takviye alabileceğiniz gibi kozmetik mahsullerinden kendinize uygun olanından kullanabilirsiniz.
Ayaklara bakım Kış aylarında saklandıkları yerden çıkma süreyi gelen ayaklarınızın bakım zamanı da gelmiştir. Sarih kunduralar ile dikkat toplayacak olan ayaklarınıza özen göstermeli, kumpaslı olarak pedikür yapmaya veya yaptırmaya özen göstermelisiniz.
Pozitif düşünün Mutlu bir yaz yarıyılı geçirmek için ruhunuzu da sıcak günlere hazırlamalısınız. Minik şeylerden mutlu olmayı bilir ve pozitif düşüncelere sahip olursanız istediğiniz mutluluğu tutabilirsiniz. Havaların hoşlaşmasıyla beraber yaza hazırlanmak için sarih havada sevinçli zaman geçirmeye bakın. Ailece hafta sonlarınızı parklarda geçirebileceğiniz gibi piknik alanlarında piknik yapabilir veya brunch kahvaltı yapabilirsiniz.
Mahsuller * Güneş spreyi, Estee Lauder Oil Free Anti Aging Sun Spray, maliyeti 59 Yeni Türk Lirası * Saç ve beden spreyi, Shiseido Refreshing Sun Protection, maliyeti 67 Yeni Türk Lirası * Güneş yağı, Arko Nem, maliyeti 13,50 Yeni Türk Lirası. * Bronzlaştırıcı güneş yağı, Oriflame, maliyeti 15.60 Yeni Türk Lirası. * Güneşderi gözetici krem, Babe, maliyeti 45.50 Yeni Türk Lirası. * Güneş sonrası bakım kremi, Clinique, maliyeti 42 Yeni Türk Lirası. * Güneş sütü, Loreal Solar Expertise ihtiyarlama karşıtı beden sütü, maliyeti 25.99 Yeni Türk Lirası