Genel Sağlık

‘Yanlışlıkla’ hoşluğu ıskalıyor olabiliriz

.

.jpg

Makyajınızın hemen silinmesinden davacı misiniz?

Bunun nedeni siz olabilirsiniz. Makyaj yapmadan evvel cilt tipinize uygun bir ıslatıcı kullanmanız çok ehemmiyetlidir. Fakat makyaja başlamadan evvel ıslatıcınızın yeterince emilmesi için bir dakika beklemelisiniz. Böylece makyajınız daha sabit kalır ve fondöten görnümünüz de daha natürel olur.

2471.jpg

Parfümünüz dalga dalga dağılsın ister misiniz?

O zaman parfümü giyinmeden evvel sıkın. Derinizin ısısıyla parfüm esansındaki hakikat kokuyu alır ve giyindiğinizde hakikat bir kokunuz olsun. Özellikle nabız noktalarından bir ya da ikisine kesinlikle parfüm sıkın. Bu kalıcı kokunun anahtarıdır. Gırtlak üstüne, kulakların arda, bileklerinize, hatta yazın dizlerinizin arda sıkabilirsiniz.

Bileklerinize sıktığınız parfümü öteki bileğinize sürterek dağıtmayın, koku molekülleri ezildiğinde tesirini kaybeder.

2472.jpg

Bugün boynunuz için ne yaptınız?

Surat bakımı yaparken boynunuzu ilgisizlik etmeyin. Aksine boynunuza uygulayacağınız bir bakım çok daha ehemmiyetlidir. Buradaki cilt daha ince olduğu için ihtiyarlamaya ve sarkmaya daha meyillidir. ‘Yaşınızı asla muhakkak etmemek için’ boynunuzu unutmayın.

Bunun için özellikle boyun için satılan bakım kremlerine de gereksiniminiz yok. Sıradan bir ıslatıcıyla yer çekiminin tersi güzergahında hafif bir masajla yapacağınız uygulama son derece yeterli olacaktır.

2475.jpg

Saçlarınız tez mi yağlanıyor?

Nedeni banyodayken saç kremini çok yukarıyadan sürmeye başlamanız olabilir. Saç kremi saçların uçları için planlanmıştır ve köklere iyi gelmez. Saçların hacmini eksiltir ve yağlanmasına neden olur. Saç kremini kulak memesi hizasından sürmeye başlayın.

2476.jpg

Cildinizin yağlanmasına izin vermiyorsunuz, değil mi?

Bu çok yanlış! Cildinizin beslenmek için natürel yağına gereksinimi vardır. Siyah nokta ve sivilce yaradılışı evhamıyla sık sık suratınızı yıkamanız cildinizi kurutur ve üst tenin beslenip yenilenmesini engeller.

Özellikle peeling tesirli bir arınıcıyı iki günde bir, yumuşak bir sabun arınıcıyı günde yalnızca bir defa kullanın.

2477.jpg