Genel Sağlık

Vintage saç modelleri

Sizi ünlü sezdirecek vintage saç modellerini inceliyoruz.

.jpg

Saçlarınızla oynamanın en iyi terapi olduğunu düşünüyorsanız sizi daha iyi sezdirecek tekliflerimiz var. Saç kesiminizi sevmiyor ve sıradan olduğunu sanıyorsanız daha bu saç modellerini sınamamışsınız demektir. Ya da at kuyruğu yapmaktan bunaldıysanız, kendi kendinize yapabileceğiniz bu ünlü saç modellerini henüz tanımıyorsunuz.

Nelerden mi bahsediyoruz? Filmlerde bayanları albenili ve çekici gösteren ayrıntılar saçlarıdır. Şu günlerdeyse retro tarzlar öne çıkıyor. Bahsettiğimiz vintage saç modelleri sizi ünlü yapacak türden. İşte 6 muhteşem trend!

44194.jpg

En popüler vintage saç modellerinden biri tepesi şişkin topuzlardır. 1970’li senelerin trend saç modeli, bayanlarda öndeki saçların altına ilave bir kısımla kabartıldığı saç biçimi olarak kullanılıyor.

Güçlü ve özgür sezdiren saç modeli çağdaş bayanların da tercihi.

Katie Holmes ve Victoria Beckham’a çok yakışan bu kulak altı hizası küt saç kesimi günümüzde çağdaş versiyonlarıyla oldukça ünlü.

42216.jpg

20’li senelerin kısa saç kesimi, bu defa saç uçlarındaki apaçık dalgalarla kullanılıyor. Kısa saç kesimi dalgalı kullanımda daha kadınsı. Saçlarınız ıslakken parmaklarınızla dahi biçim verebilir, spreyle bu görüntünün kalıcılığını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız kendiliğinden kuruduğunda dalgaların ne kadar derin ve hoş olduğunu fark edeceksiniz.

Bu saç modelinin bir öteki avantajıysa dilediğiniz saç aksesuarını kullanabilmeniz.
Siz de, Muhteşem Gatsby filmindenden esinlenebilirsiniz.

42217.jpg

İsmini İkinci Dünya Savaşı’ndan alan saç modeli, 1940’lı senelerdeki bayanların beceriksizsiz yaratıcılığını yansıtıyor.

Pearl Harbor filmindeki Kate Beckinsale’in saç modeli çok hoştu. Kulağınızın kenarına bir çiçek kondurarak bu saç modelini kullanabilirsiniz.

42218.jpg

Bu saç kesiminin erkeklerin bayanlarda bayıldığı bir saç modeli olmadığı çok sarih. Fakat 60’lı senelerin önden kaküllü kısa saç kesimi seviliyor. Galibiyetli oyuncu Michelle Williams’ı herkes senelerce kısa saçlarından hoşlanmıştı.

Halle Berry’yi seksi kılan hep kısa saç kesimiydi. Sharon Stone kısacık sarı saçlarıyla mutluydu. Fakat saçlarınızı gerçekten kısaltmaya karar verdiğinizde önlemli olmalısınız.

44193.jpg

Hadi yüzleşelim! Herkes ateşli, seksi Bridgette Bardot gibi saçlara sahip olmak ister. Hala popüler olan dalgalı saçlar tek omuzdan öne atıldığındaki çok seksi duruyor. Tabii, işin püf noktası volümü tutturmakta.

Değilse de, size güçlü ve natürel görünümlü dalgalar sağlayacak bir mahsulü seçin.

42220.jpg
.