Vajina kaşıntısına natürel çözüm var mı sirkeli su ile devirenin!
Sağlık Yazıları

Vajina kaşıntısına natürel çözüm var mı sirkeli su ile devirenin!

Muhtelif sebeplerden kaynaklanan bayanların zaman zaman karşılaştığı vajina kaşıntısı için anlık gevşemek için natürel çözümleri bir araya getirdik. Vajina kaşıntısına neden olan ve umursamama edilmemesi gereken en ehemmiyetli sebeplerden biri de cinsel bulaşıcı hastalık bulgularından biridir. En kısa müddette bir uzmandan dayanak alınması gereken bayanların zaman zaman karşılaştığı bu hastalık genel olarak mantar teşhisi koyulabiliyor. İşte vajina kaşıntılarına karşılık anlık gevşeten natürel çözüm yolları…

KÜVETE BİR KAÇ DAMLA ELMA SİRKESİ DÖKÜN!

Kaşıntının çoğaldığı ve artık rahatsızlık verici bir ebada eriştiği zaman bedeninizi gevşetecek en hoş usullerden biri de elma sirkesidir. Küvetinizi ılık su ile doldurun ve daha sonra içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi dökün ve içerisine girip devirenin. Bu uygulama kaşıntının boyunu küçültmeye dayanakçı olacaktır.

SOĞUK  BUZ UYGULAMASI

Öğrenilen en kolay usullerden biri de soğuk buz uygulamasıdır. Acil bir çözüme lüzumunuz varsa buz usulü ile acınızın ve kaşıntınızı eksiltmek için buz yakalayabilirsiniz. Buz küperinizi ince bir beze sarıp vajinanızda 5 dakika kadar bekletin. 40 saniye kadar kaldırın ve sonra tekerrür aynı uygulamayı yapın. Bu biçimde bütün olarak 5 uygulama yaptıktan sonra gevşeyebilirsiniz.

TUZLU SU KARIŞIMI

Özellikle mantar teşhisi koyulan mantar enfeksiyonuna karşılık oldukça iyi gelen usullerden biri de tulu suda banyo yapmaktır. Yanma ve vajina kaşıntısına karşılık iyi gelen ve en çok seçim edilen usullerden biridir.  Bir kadeh ılık su be bir yemek kaşığı kadar tuzu karıştırıp genital bölgenizi yıkayın. Aradan bir kaç dakika geçtikten sonra kaşıntızı eksiltecektir.