Genel Sağlık

Ünlülerin kısa saç modelleri

2013 yılı kısa punk saç kesimleri moda oldu. Ünlüleri uzun saçlarından vazgeçiren bu trendi inceliyoruz.

.jpg

Geçtiğimiz gün kısacık kestirdiği saçlarını sosyal medya paylaşım sayfasından hayranlarına gösteren R&B yıldızı Beyoncé, aslında bu kararı alan tek yıldız değil.

Rihanna’dan Anne Hathaway’e, Cameron Diaz’a ünlülerin uzun saçlarından kimi zaman sıkılıp kimi zamansa rol için kestirdikleri saçları moda oldu. Peki hangi ünlü kadın hangi kısa saç kesimini kullandı hatırlıyor musunuz?

42647.jpg

8 Ağustos 2013 günü, erkek kesim kestirdiği saçlarını Instagram hesabından gösteren şarkıcı, herkesi şaşırttı. Diva, uzun yıllardır kullandığı uzun saçlarından bir türlü vazgeçememişti. Beyoncé için büyük bir adımdı.

42649.jpg

2012 Mtv Video Müzik Ödülleri’nde Barbadoslu şarkıcının saçlarını hatırlıyor musunuz? Riri, kısacık kestirdiği siyah saçlarından bir süre vazgeçti. Uzun ve farklı modelleri kullansa da, yine sıkıldı ve saçlarını kısacık kestirdi.

42650.jpg

İngiliz oyuncuyu doğal dalgalı omuz hizası saçlarıyla görmeye alıştık. 2005 yılında Domino filmi için kısacık kestirdiği saçlarını hatırlıyor musunuz? Ön kısımlarını uzun perçemli bıraktığı arkası erkek kesim saç modeliyle de Knightley beğenilmişti.

42651.jpg

Aralık 2011’deki süper kısa saç modeli ona dramatik bir görünüm katmıştı. Bir anda saçlarını kısacık görünce kendini kötü hisseden ve ağlamaya başlayan Diaz, bir kadın için buna alışmanın zor olduğunu söylüyor.

42652.jpg

Miley Cyrus’u eski haliyle tanımak neredeyse imkansız. Genç yıldız, şu sıralar platin sarısı kısa punk stili saçlarıyla dolaşsa da, önceki yıllarda upuzun saçlarıyla süslü kızı oynuyordu.

42653.jpg

2005 yılında V for Vendetta filmi için saçlarını kazıtan Portman’ı hatırlatalım. Portman’ı bu büyük dramatik değişim hoş bir havadan sert bir görünüme sokmuştu.

42655.jpg