Genel Sağlık

Ünlülerin hoşluk gizemleri!

.

.jpg

Onlar Türkiye’nin en hoş kadınları arasında. Peki ama onların bu ‘yanılgısız’ hoşluklarının gizeminin nereden geldiğini öğreniyor musunuz? Hoşlar saklı gizemlerini sizler için açıkladı!

22932.jpg

Nefise Karatay

Oyunculukta da uğrunu sınayan ünlü manken, hoşluğunu bir müddettir ‘gül suyu’ seanslarıyla gözettiğini söylüyor. Hiçbir zaman pahalı kozmetik mahsulleri kullanmadığını, onun yerine natürel usullerle bakım yapmayı seçim ettiğini belirten Karatay, “Her sabah ve akşam cildimi kesinlikle gül suyu ile masaj yaparak dinlendiririm. Hanımlara nasihat ediyorum” dedi.

22934.jpg

Sezen Aksu

Sezen Aksu, mutfağından mısır püskülünü beceriksiz etmiyor. Zayıflamak için mısır püskülü haşlayıp yiyen Aksu, bununla forma giriyor. Yakın arkadaşı Emel Müftüoğlu ’na da zayıflaması için mısır püskülü ve avokado yaprağı nasihat eden ünlü sanatçının, reçetesi kulaktan kulağa dağılıyor.

22935.jpg

Ebru Akel

Yaptığı bir görüşmede nezaret şişliğini ve morluğunu gidermek için basur başka bir deyişle hemoroit kremi kullandığını itiraf etmişti. Yurtdışında Sandra Bullock ve Christina Ricci gibi ünlü oyuncular ise bu kremi suratlarındaki buruşuklukları gidermek için kullanıyor. Basur kreminin Türkiye ’deki kullanıcıları, azımsanmayacak kadar çok. Çağla Şikel, Şenay Akay, Özlem Yıldız gibi ünlü mankenler hemoroit kremini, gözaltları için kullanıyor.

22936.jpg

Hülya Avşar

Hülya Avşar, aldığı fazla kilolardan kurtulmak için, kiraz sapından faydalanıyor. Kiraz sapını 30 dakika kaynatıp, suyunu içiyor.

22937.jpg

Meral Kaplan

Ünlü Hollywood oyuncusu Cameron Diaz’a eşliğiyle ünlenen manken ve oyuncu, cildini paklerken dövülmemesine büyük umursadığını söylüyor. Cildine rastgele bir kozmetik mahsulü sürmek yerine ‘süt tozu’ masajı yapmayı seçim ettiğini kaydolan Kaplan, “Bu usulü yabancı bir kadın dergisini bildim. Süt tozunu su ile hafifçe nemlendirerek suratıma ulusalar biçiminde masaj yapıyorum. Bu sayede cildim yumuşak ve taze kalıyor´ diye konuştu.

22938.jpg