Tüylerden Kurtulabilmek İçin Lazer Epilasyon Çeşitleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Tüylerden Kurtulabilmek İçin Lazer Epilasyon Çeşitleri

Bayanların hoşluğa dair tasaları bitmez. Kıl-tüy tasayı ise en belalısıdır. Bir ömür boyu bunlardan kurtulmak için harcanan para ve zaman içimize oturur. Oysa lazer epilasyon bu meseleyi kökten çözüyor. Hem de ebediye dek!
Bayanların hoşluğa dair tasaları bitmez. Kıl-tüy tasayı ise en belalısıdır. Bir ömür boyu bunlardan kurtulmak için harcanan para ve zaman içimize oturur. Oysa lazer epilasyon bu meseleyi kökten çözüyor. Hem de ebediye dek! En iyi lazer hangisi?
Lazer epilasyon çıkalı uzun bir zaman olmasına karşın, gerek bu teknolojinin çok süratli ilerlemesi ve teknoloji yeterince takip edilmediğinden alınan neticelerin buna bağlı olarak istenen seviyenin altında kalması, gerekse uygulayan şahsın uzman bir hekim olmaması ve operasyonun ciltte yanık ve kirletilme ile sonuçlanması gibi sebeplerden dolayı, lazer epilasyona hala kuşkuyla yanaşılıyor. Oysa tüm yaşamınız süresince ayda bir ziyaret ettiğiniz ağdacıları ve bunlara döktüğünüz paraları düşünecek olursanız, sizi ömür süresince devam edecek büyük bir yükten birkaç seansta kurtaran lazer epilasyonun sakınılması değil, koşularak yaptırılması gereken bir şey olduğunu anlarsınız.
Lazer epilasyonda, cildin sarih renk, kılların ise koyu renk olması, acele netice almada bir avantajdır. Ancak gelişmiş teknolojilerde, koyu renk derilerde de gayet iyi neticeler alınabilir. iğneli epilasyonun aksine yapıldıktan hemen sonra duş alabilirsiniz, başka bir deyişle su dokunmasında mahzur yok. Ancak güneş ışığı ehemmiyetli bir unsur. Uygulama yapılan bölgenin en az 15 gün güneşe maruz kalmaması gerekiyor. Bu sebeple yazın yaptırmayı düşününenlerin bunu göz önünde bulundurmalarında fayda var. Aksi takdirde kirletilmeler oluşabilir.
Lazer epilasyonun nimetlerini sayıyoruz ama, ona kuşkuyla yanaşmak için hiç mi neden yok? Elbette var. Cildinizde yanık oluşmasını istemiyor ve en iyi neticeyi almak istiyorsanız, dikkat etmenizi gerektiren en ehemmiyetli mevzulardan biri uygulayan şahıs. Bazı hoşluk salonlarında estetisyenler tarafını uygulandığını öğreniyoruz. Oysa uygulaması gereken reel bireyler, bu işin eğitimini almış hekimler. Bundan sonraki ikinci ehemmiyetli mevzu ise kullanılan makine ve lazer tipi.

Lazer epilasyon teknolojisi 10 seneyi aşkın vakittir var ve ortaya çıktığı zamandan bu yana da pek çok büyüme göstermiş, değişik lazer tipleri uygulanmış. Peki şimdi işin can akdikeni kısmına gelelim…
En iyi lazer hangisi? IPL – Flaş lamba teknolojisi 550nm veya 1200 nm dalga boyu Uygulandığı makineler: EpiLight, PhotoDerm, Quantum, Aculight, Vasculight.
Yukarıyada bahsedilen her makina değişik özelliklere sahiptir. Lazer aşinayı gibi pek çok değişik rehabilitasyonda kullanılmaktadır. EpiLight, yukarıyadaki makineler içinde özellikle kılları yok etmeye müteveccih planlanmış, aynı zamanda da gene bu iş için en son teknolojiyi sunan alettir. PhotoDerm, Rosacea denilen surat kızarıklığını, surat ve bacaklardaki ince kırmızı damar rehabilitasyonu için geliştirilmiştir. EpiLight, PhotoDerm’in kıllara müteveccih olarak geliştirilmiş versiyonudur.
IPL teknolojisinin en gelişmiş lazer teknolojisi olduğu söylenebilir. Bunun sebebi, kullanılan dalga boyu geniş olduğundan asgari tahribatla maksimum netice alınmasıdır. Ayrıca koyu derililerden, sarih derililere herkes üzerinde uygulanabilir.
Diode lazer 800nm veya 810 nm dalga boyu Uygulandığı makineler: SLP 1000, F1 Diode, Light Sheer, MeDioStar, LaserLite, Epistar, Apex 800.
IPL’den sonra en iyi teknoloji olduğu söylenebilir, ancak hakkında yapılmış yeterli araştırma yoktur. Diode lazerin iyi bir nedeni de IPL’le aynıdır, başka bir deyişle geniş bir dalga boyunda kullanılması. Böylece Ruby ve Alexandrite’ın neden olduğu zarardan daha az zarara neden olur. Ayrıca gene Ruby ve Alexandrite’ın kullanılabildiğinden daha koyu derilerde de kullanılabilir.
Nd: Yag 1064 nm dalga boyu Uygulandığı makineler: CoolGlide, Medlite IV, Varia, Athos, Lyra, Image.
Her cilt renginde uygulanabilir ama alınan neticelerin tesirli olduğuna dair yeterli ispat yoktur.
En koyu renk ciltler için Nd: Yag ve 800 nm dalga boyundaki Diode lazerlerin kullanımı teşvik edilmektedir.
Ruby 694 nm dalgaboyu Uygulandığı makineler: RubyStar ve Palomar E2000.
En daha önceki lazer tipidir, ayrıca en az acı verenidir. Esmerlere pek nasihat edilmez.
Alexandrite 755nm dalga boyu Uygulandığı makineler: GentleLASE, Apogee, and EpiTouch Plus.
Ülkemizde kullanımı en yaygın lazer tipidir ve oranla daha önceki bir teknolojidir. Sarih derililerde rahatlıkla uygulanabilir ama Ruby’de olduğu gibi esmerlere pek önerilmez.

Yafta epilasyon Lazer Epilasyon epilasyon çeşitleri tüylerden kurtulabilmek çok kolay istenmeyen kıllara kesin çözüm lazer epilasyon nasıl yapılır? istenmeyen tüylerden kurtulma usulleri