Genel Sağlık

Teninize en çok hangi saç rengi yakışır?

.

.jpg

Saç rengininizi değiştirmek hem heyecanlı, hem de gergin bir süreç. Ya bir cesede benzerseniz? Belki de bir yıldıza dönüşeceksiniz!

İşte işin sırrı…

10557.jpg

Cilt renginiz değil, cilt tonunuz önemlidir

Eğer teninizde sarı tonları varsa mutlaka sıcak renkleri tercih edin. Yanaklarınızda, çene ya da burun çevrenizde pembelikler görüyorsanız soğuk renkler sizin içindir.

‘Ben bunu zaten biliyorum’ diyenleri duyar gibi oluyoruz. İşte size cilt tonunuzu en doğru şekilde tespit etmenin yolu:

Doğal ışıklı bir ortamda dirseğinizin iç tarafında gördüğünüz damarlara dikkat edin. Eğer mavi ya da morsa soğuk, yeşilse sıcak renkler tam size göre!

10558.jpg

Sıcak ve soğuk renkler ne demektir?

Kuaförünüze bunu danışabilirsiniz. Renk katalogları sıcak ve soğuk renklere göre ayrılmıştır.

Sıcak renkler içinde herkesin saçında doğuştan bulunan altın renkli ışıltılar bulundurur. Bu yüzden doğal renkli saçlar güneş altında kahverengi gibi görünür.

10560.jpg

Hazırlıklı olun

Peruk deneyin! Saç tipinize ve istediğiniz renge uygun bir peruk mutlaka vardır. Yeni saçınızla önceden tanışabilirsiniz.

Yeni saç renginiz için uygun makyaj malzemeleri ve saç aksesuarları da edinin.

Şimdi renklerimizi seçelim!

10562.jpg

Açık ten, soğuk ton – January Jones

Cildinizin rengi ne kadar açıksa, o kadar açık saç renkleri seçebilirsiniz. Eğer çok soğuk tonlarda bir teniniz varsa, yani yüz damarlarınız görünüyorsa, sürekli makyaj yapmanız gerekebileceğinden sarının canlı tonlarını tercih edin. Kirpik ve göz renginizi baz alabilirsiniz.

25660.jpg

Orta renk, sıcak ton – Hilary Duff

Çok fazla renk ve ışıltı seçeneğiniz var. Hemen hemen bütün renkler size yakışıyor olsa da doğal renginizin üzerine gölge deneyebilirsiniz. Üstelik bu yaz çok moda!

25661.jpg

Orta renk, zeytin yeşili tonu – Kim Kardashian

Biz Türk kadınlarının genel olarak ten renginin bu olduğunu söyleyebiliriz. Çikolatanın her tonu ve koyu kızıllar cildinizde harika duracak. Sezon trendlerini de göz önünde bulundurarak doğal saç renginize sadık kalmanızı öneririz. Sıcak tonlarda kaldığınız sürece gölge de yaptırabilirsiniz. Bakır ışıltılar yüzünüzü hastalıklı bir sarı gibi gösterir.

19427.jpg

Koyu esmer ten

Eğer saç renginiz ten reginize çok yakında bu yüzünüzü gölgede bırakır. Bu yüzden bir alt ya da bir üst tonu tercih etmelisiniz. Farklı renkleri denemektense kendi saç renginizin farklı tonlarını kullanın.

25662.jpg