Genel Sağlık

Telefonda konuşurken terkedilmemek için…

.

.jpg

Uzun uzun konuşmayınErkekler, telefonda uzun uzun konuşmaktan hoşlanmaz. “Bugün ne yaptın?” sorusunu günlük programınızı dakika dakika anlatarak yanıtlıyorsanız, dikkati bir süre sonra dağılacaktır. Bu yüzden tabii ki telefonda sohbet edin ama konuyu çok fazla uzatmayın.

Sizin için önemli meseleleri ise buluşmalarınıza saklayın. Doğal olun ve en yakın arkadaşınızla sohbet ediyormuş gibi konuşun ama ‘kızsal’ konuları yakın arkadaşlarınıza saklayın.

6364.jpg

Attığınız mesajlara dikkat edinEğer size kısa bir mesaj attıysa, ona uzun bir karşılık vermeyin. Mesajlarınızı anlaşılır ve kısa yazın. Eğer sadece bir-iki kere görüştüyseniz ilk mesajın ondan gelmesini bekleyin ama iç güdülerinize de kulak verin. Bazen ilk adımları sizin atmanız gerekebilir. Tatlı, seksi mesajlar atarken de aşırıya kaçmayın.

6365.jpg

Erkek ne sıklıkla aranmalı

İlk arayan siz olmayın. İlk buluşmadan sonra mutlaka onun aramasını beklemelisiniz. Normal şartlar altında buluştuktan sonra sizi o gece veya ertesi gün aramalı ya da mesaj göndermeli. Eğer aramazsa beklemelisiniz. Aradan bir hafta geçtiği halde aramıyorsa, sizden hoşlanmıyor demektir.

Erkekler bağımsız ve güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Çok fazla arayan kadınları itici bulurlar.

6370.jpg

Erkeklere karşı nasıl konuşcağınızı bilin

Sizi aradığı zaman sevindiğinizi çok belli etmeyin ve en önemlisi telefonu ilk çalışında açmayın. Böylece, telefon başında heyecanla onun aramasını bekliyormuşsunuz gibi görünmezsiniz.

6371.jpg

Telefonda susup kalmayın

Birden ikinizde susarsınız ve bu bir anlık suskunluk saatlerce gibi gelir. İşte gereğinden fazla uzayan sessizliklerden kurtulmak için, uzmanlar soru sormanızı öneriyor. Onunla ilgili sorular sorun ama bunlar soruşturma şeklinde değil de sevdiği veya sevmediği şeyler gibi genel konular hakkında olsun. Böylece yeni bir konu açılır ve sizde sessizlik krizini atlatmış olursunuz.

6372.jpg

Telefonunuzu açmadıysa; mesaj atıp, geri dönmesini bekleyin

Eğer aradığınızda telefonunuza cevap vermediyse hemen paniğe kapılmayın, gerçekten meşgul olabilir ve telefonuna cevap veremeyeceği bir yerde de olabilir. Bu durumda onu tekrar aramak yerine mesaj atın. Eğer makul bir zamandan sonra ve mesaj atmanıza rağmen hâlâ sizi aramadıysa, sizinle ilgilenmiyor demektir, onu bir daha arayarak zamanınızı harcamanıza gerek yok.

6373.jpg

Konuşma esnasında espiriler yapın

Telefonda konuşmak, yüz yüze konuşmaktan bazen daha zordur çünkü karşınızdaki kişinin yüz ifadesini göremezsiniz bu nedenle erkek arkadaşınızla uzun bir süredir birlikteyseniz ve çok zaman geçiyorsanız, telefonda uzun süre konuşmamanız normal karşılanabilir. Eğer fazla görüşemiyorsanız telefonda konuşma becerilerinizi geliştirmenizde kesinlikle yarar var. Konuşmaların monotonlaşmasını önlemek için ise, uzmanlar konuşmanın tıkandığı zamanlarda esprili anekdotlar anlatılmasını öneriyorlar.

6374.jpg

Seks içerikli konuşmaları abartmayın

Telefonda abartılı derecede seks içerikli konuşmak o kadar da iyi bir fikir olmayabilir. Eğer telefonda konuşmalarınız genellikle bu tip konulara kayıyorsa, ipleri ele almanın zamanı gelmiştir demektir. Bu tip konuşmaları sizden erkek arkadaşınız isteyebilir ama bunlar çoğunlukla aranızdaki heyecanının yok olmasına sebep olur.

6375.jpg

İlişkiye yeni başladıysanız, ne kadar zaman sonra sizi arayacağına bakın

Eğer onunla yeni tanıştaysanız yani kendisi potansiyel sevgili adayıysa ve telefon numaranızı yeni aldıysa, kural yine onun aramasını beklemektir. Normali sizi 24 saat içinde aramasıdır, o zaman siz de onu 24 saat içinde geri arayabilirsiniz. Eğer telefon numaranızı aldıktan sonra sizi aramak için dört-beş gün beklediyse siz de aynısını yapmalısınız.

6376.jpg

Aradığınızda meşgul olduğunu söylerse, ne zaman geri döneceğine bakın

Onu önemli bir şey söylemek için aradınız ve meşgul olduğunu söyleyip telefonu kapattı. Gerçekten çok önemli bir konuyla meşgul değilse, sizi ne kadar zaman sonra geri aradığına bakın.

Eğer işi biter bitmez aramıyorsa size zannettiğiniz kadar değer vermiyor demektir.

6377.jpg