Genel Sağlık

Suratınıza bakın, hastalığınızı görün!

.

.jpg

Suratımızdan okunan o kadar çok hastalık var ki öğrenseniz afallarsınız! Mesela kaş etrafındaki pullu görüntü veya öbür kumpassızlıklar, sindirim sistemindeki bir probleme işaret ediyor. İki kaş arasındaki minik beyaz kirler, fazla ve kumpassız baharat tüketiminin işareti. Kumpaslı beslenmeyle alakalı alışkanlıklarımız da suratımıza yansıyor.

Mesela çok az su içmek, çok fazla şekerli yiyecek harcamak, vitamin ve mineral maddeleri az almak suratımızda kesinlikle iz vazgeçiyor. Pul pul olmuş kırmızı bir cilt, vitamin ve mineral maddelerin yoksunluğunun göstergesi. Cildin pürüzsüzlüğünü kaybetmesi ise fazla şeker harcandığının ispatı.

17296.jpg

Gözler
‘Kaz ayağı’ denilen ufak izlerin gözleri kısmaktan oluştuğu sanılır. Hakikatinde çoğunlukla daha fazla doymamış yağa gereksinimi olduğunu gösterir. Bu da sıhhatli yağlardan ve çerezlerden sağlanabilir.

17297.jpg

Alın
İki kaşın arasında karaciğerle alakalı bazı bilgileri edinebiliriz. Bu bölgedeki ten çok yağlı veya kırmızı mı? O zaman hayvansal besinlerden kendinizi sakının! Fazla da hiddetlenmeyin. Zira asap ve evham da bu çizgilere yol açar.

17298.jpg

Göz kapakları
Kalın göz kapakları bir alerjinin veya lenf meselesinin habercisi olabilir.

17299.jpg

Göz etrafı
Kalın milleteler böbreklerde mesele olduğunu gösteriyor. Daha fala su içmelisiniz!

17300.jpg

Ağız
Dudak tenindeki problemler sindirimle alakalı bir mesele olduğuna işaret ediyor. Ağzımız mide-sindirim sisteminin aynası gibidir.

17301.jpg

Yanaklar
Yanaklarınız renksiz mi? O zaman demir beceriksizliği veya folik asit beceriksizliğinden şüphelenebilirsiniz. Uzmanlara danışıp tedbir almayı ilgisizlik etmeyin!

17302.jpg

Çene
Ağız etrafındaki sivilcelenme, regl yarıyılını işaret ediyor. Suratımızın bu kısmı cinsel uzuvlarımızla alakalıdır.

17303.jpg