Genel Sağlık

Spor okulunun ilk dersi: Yeni başlayanlar için fitness

.jpg

Sağlıklı ve fit olmaya karar verdiyseniz, kulübe hoşgeldiniz. İlk aşamalarda spor yapma fikri gözünüzü korkutabilir, fakat hiç merak etmeyin; bu 7 öneriyi dikkate alın ve kararlı olun. İşte şimdi gerçek bir sporcu gibi görünüyorsunuz.

32082.jpg

Esneme, kardiyo, ağırlık, aletli egzersiz, aletsiz egzersiz fitnessın temelini oluşturuyor. Bu beş temel istediğiniz gibi kombinlenebiliyor. Örneğin, kardiyo olarak yürüyüş ardından ağırlık çalışabilirsiniz.

28168.jpg

Yalnızca bir bölgenizi çalıştıramazsınız. Üzerine çalıştığınız bölgenin kas grubunu şekle sokabilirsiniz, ancak kilo vermek yalnızca bir bölge üzerinden gerçekleşmez.

22059.jpg

Fitness için mutlaka spor salonuna gitmeniz gerekmiyor. Evinizde ve sokağınızda da rahatlıkla bu egzersizleri yapabilirsiniz. Bir DVD alarak egzersiz programınızı ayarlayabilirsiniz.

22960.jpg

Kadınlar erkeklere göre daha kolay kilo kaybediyorlar, yani kadınlar sonuca daha çabuk ulaşıyorlar. bu bilgiyi motivasyon olarak aklınızda tutmayı unutmayın.

27820.jpg

Yine de sonuç almak için en az 6-8 hafta sabır göstermeniz gerekiyor. Başlar başlamaz bir fark yok diye amacınızdan vazgeçmemelisiniz. 6 hafta sonra çabalarınızın karşılığını farketmeye başlayacaksınız.

21895.jpg

Tabii istediğiniz sonuca ulaşmanız düzenli bir çalışma bekliyor. Haftada dört kez günde 40 dakikalık bir çalışma yeterli. 40 dakikayı gözünüzde büyütmeyin, sonuçta seyrettiğiniz dizilerin süresinden daha az!

21894.jpg

Fit ve sağlıklı olmak için vücudunuzun su ihtiyacını karşılamayı unutmamalısınız. Sağlıktan bahsetmişken, daha rahat fitness yapabilmeniz için alkol ve sigaradan da kaçınmanız gerektiğini hatırlatalım.

30050.jpg