Şişmansın diyen kızına öyle bir ders verdi ki!
Sağlık Yazıları

Şişmansın diyen kızına öyle bir ders verdi ki!

Kendisine şişmansın diye kızan kızına hayatı boyunca unutamayacağı bir konuşma yaptı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

42230_12.jpg

Çocuklarıyla deniz kenarına giden Allison ismindeki bir annenin yaşadıklarını anlattığı gönderisi kısa sürede yayıldı. 30 yaşındaki anneye, kızı ‘şişman’ deyince annenin verdiği cevap akıllara kazındı.

42230_1.jpg

Allison Kimmey 14 yaşındayken sağlıklı beslenmeye başladı. Üç yıl öncesine kadar da kadın sağlıklı beslenmeye hiç ara vermedi. Ancak kilolarını her daim sorun etmişti. Artık istediği şeyleri yemek istiyordu.

42230_2.jpg

Allison her istediğini yemeye başladı ve zamanla kilo aldı. İnsanlara da kilolarının aslında sorun olmadığını göstermek için bir Instagram hesabı açtı.

42230_3.jpg

Geçtiğimiz günlerde Allison, oğlu ve kızıyla yüzmeye gitti. Gitme vakti yaklaştığında Allison’ın kızı sinirlendi ve ona ‘şişman’ dedi. Allison o anları şöyle aktardı:

42230_4.jpg

Ben: “Ne dedin sen?”

Kızım: “Şişmansın dedim anne kusura bakma.”

42230_5.jpg

Ben: “Aslında ben şişman değilim. Kimse şişman değil. Sadece fazlalıklarım var. Herkesin fazlalıkları var. Böylelikle her daim enerjimiz oluyor. Senin fazlalıkların yok mu?”

Kızım: “Evet benim de var.”

Ben: “Doğru. Benim de hatta kardeşinin de var.”

Oğlum: “Benim fazlalıklarım yok ki! En zayıf benim. Benim kaslarım var.”

42230_6.jpg

Ben: “Aslında dünyadaki herkesin fazlalıkları var. Sadece farklı ölçülerde.”

Oğlum: “Haklısın! Benim de kaslarımı koruyacak kadar fazlalıklarım var. Ama senin benden daha çok var.”

42230_7.jpg

Ben: “Doğru. Bazılarının fazla bazılarının az. Ancak bu kimsenin diğerlerinden daha iyi olduğunu kanıtlamaz. İkiniz de anladınız mı?”

İkisi de: “Evet, anne.”

42230_8.jpg

Ben: “Şimdi dediklerimi tekrarlayın.”

İkisi: “Aslında kimse şişman değil. Herkesin fazlalıkları var. Fazlalıklarınızın olması dalga geçilecek bir durum değil.”

Ben: “Aferin size!”

42230_9.jpg

Allison, hem çocuklarına diğer insanlara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğretti hem de insanlara ilham oldu. Şimdi gönderisi hızla yayılıyor.

42230_10.jpg

Allison son olarak, “Eğer çocuklarıma kızsaydım, ‘şişman’ kelimesinin aşağılama için kullanıldığını kanıtlamış olurdum. Bunun aksine fazlalıkları olan insanların da insan olduğunu gösterdim” dedi.

42230_11.jpg