Genel Sağlık

Seks bu 10’lu olmadan olmaz!

.jpg

Cinsel hayatınız yolunda değil ve siz bu konudan çok mu şikayetçisiniz? Şimdi okuyacağınız bu 10’luyla seks hayatınızı nasıl düzene sokabileceğinizi öğreneceksiniz.

34182.jpg

Konuyu sakin ve nötr bir şekilde konuşun

Konuşmaya başlayın, ancak bu konuşma eşlerden birinin romantik girişimi, bir diğeri tarafından reddedildiğinde başlamasın. Nötr bir zaman bekleyin ve kesinlikle yüksüz olmaya dikkat edin. Eğer cinsellikle ilgili bir konuşma başlatmak size tuhaf geliyorsa, seksle ilgili bir kitap alıp birlikte okumayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde gerginliği azaltıp, eşinizin, sizin aranızdakileri yoluna koymak için oldukça açık olduğunuzdan emin olmasını sağlayın.

33989.jpg

İsimlendirmelerden kaçının

Karşınızdaki sürekli seks istediği için bir ‘yatak arkadaşı’ ya da fazla seksten kaçındığı için ‘frijit’ değildir.

Önemli olan, birlikte olmaktan ve nerede ya da ne şekilde olursa olsun birlikte seks yapmaktan zevk alıyor olmanızdır.

33810.jpg

Her iki taraf da biraz verici olmalıdır

Birçok terapist, ilişkide kimin cinsel davranışına uyum sağlanması gerektiği konusunda tartışmalar yaşamaktadır. En iyisi ise eşlerin bir orta noktaya ulaşmaları olacaktır.

33660.jpg

Mutlaka seksle sonuçlanmayan fiziksel temaslara izin verin

Birbirinize açıkça seksi çağrıştırmayan dokunuşlarda bulunun. Hiçbir gününüzün günaydın ve iyi geceler öpücükleriyle başlamayıp bitmemesine izin vermeyin. Uzun uzun sarılın.

33205.jpg

Seks tarihlerini planlayın

Belirli bir gün içinde seks yapılacağını bilmek partnerlerin ikisini de rahatlatan bir durum olacakatır.

Belki seksin, spontane olduğunda daha ateşli olduğu fikrinden uzaklaştıracak bir yöntem ama aynı derecede tatmin edici olacağı da kesindir. Aynı zamanda bir gün seçmek, daha sonrasında beraberinde kimi bazı zevkli detayları da getirecektir.

33169.jpg

Bütün bir vücut uyarımını hedefleyin ve yavaş olun

Erkekler için seks, gereğinden fazla oranda genital organlarla özdeşleştirilir. Ön sevişmeyi yavaşlatmak ve farklı erojen bölgelere odaklanmak, kadının uyarılması ve erkeğin de performansını yükseltmesi için zaman tanıyıcı bir etken olabilir. Sonuç odaklı olmaktansa zevk odaklı olmayı deneyin.

32557.jpg

Partnerinizi ödüllendirin

Erkekler kadın partnerlerini havaya sokabilmek için, onlara iyi şekilde davranarak ve onları ödüllendirerek davranırlar.

Her iki tarafın da birbirlerini ne kadar mutlu ettiklerini hatırlamaları için bir takım ödüllere ihtiyaçları olacaktır.

15346.jpg

Sürprizler seks dürtüsünü arttırır

Yaratıcı ve oyunlara açık olun. Her zaman yatakta seks yapmayı sürdürmeyin. Fantezilerinizi birbirinizle paylaşın. Ufaktan başlayıp büyütebileceğiniz oyunlar oynamaktan çekinmeyin.

15139.jpg

Yaşamınızdaki stresi azaltın

Stres seksten alınan keyfi azaltan en büyük etmenlerden birisi olarak görülebilir. Bu nedenle yaşamlarınızdaki stresi azaltmak için birbirinize yardımcı olun. Daha az çalışın. İşte ya da çocuklarla ilgili işler kötü gitse bile, bir çift olarak aranızdaki ilişkiyi bu problemlerden ayırmayı öğrenin. Seks aynı zamanda mükemmel bir stres önleyicidir de…

33731.jpg

Dışardan yardım alın

İnsanlar birçok sebepten dolayı profesyonel yardıma başvururken neden seksle ilgli destek almasınlar? Doktorunuza cinsel dürtünüzle ilgili tatmin olamadığınız noktaların ruhsal ya da fiziksel sebeplerini sorabilir, bunlara göre önlemler alabilirsiniz.

33448.jpg
.