Şekersiz çikolata kreması nasıl yapılır konut üretimi çikolata kreması için lüzumlu malzemeler
Sağlık Yazıları

Şekersiz çikolata kreması nasıl yapılır konut üretimi çikolata kreması için lüzumlu malzemeler

Biz bayanlar mutsuz olduğumuzda tüm kavonozu kucağımıza alır ve dibini görene kadar durmayız değil mi? Evet hakikatinde çok hasarlı, ama durduramıyoruz kendimizi. Madem çok hoşlanıyoruz o zaman natürel ve katkısız olanını harcayalım değil mi? Olur mu demeyin olur! İşte konut üretimi tamamen natürel ve katkısız çikolatalı fındık kreması! Kahavaltı sofralarınızın yeni bırakılmazı olacak! Bu tarifi kesinlikle sınamanızı öneririz…

MALZEMELER

2 su kadehi ham fındık
4 yemek kaşığı kakao
1 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı hindistan cevizi şekeri
1 çay kaşığı vanilya özütü hevese göre
1/2 çay kaşığı tuz

PÜF NOKTASI

Fındıkların tamamını birden rondodan geçirmeyin. Azar azar ilave edin. Zeytinyağı yerine Hindistan cevizi yağı, ceviz yağı, fındık yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz. Tatlandırmak için bal, agave şurubu gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Fırın tepsinizin üzerine yağlı kağıt serin ve fındık içlerini üzerine aktarın. 200 derecelik fırında fındıkların kabukları hafif hafif çatlayıp, kokusu çıkana kadar kavurun. Fındıkları kabuklarından ayırın. Ilıklaşmaları için bir kenara alın. Fındıklar ılıklaştığında bir kısmını rondonun içine alın ve iyice ezilmelerini sağlayın. Üzerine yağ, tuz, kakao ve Hindistan cevizi şekerini ilave edin. Tüm fındıkları bu biçimde azar azar rondodan geçirdikten sonra vanilya özütü ilave edin. Çok şekersiz gelmişse bu safhada azıcık daha Hindistan cevizi şekeri ya da seçenek bir tatlandırı ilave edin. Kremamsı bir kıvam aldığında kavanoza aktarın ve afiyetle harcayın.